Miejski Ośrodek Kultury
Mszana Dolna
Sponsorzy

Zapisy 2018/2019

Zapisy na rok szkolny 2018/2019
Grafik zajęć mniej więcej będzie tak jak w zeszłym roku:
- wtorek - teatr Grupa Wizja, wokal, gitara, tańce przedszkolaki 
- środa - pianino, taniec towarzyski, gospel 
- czwartek - gitara, taniec nowoczesny 
- piątek - gitara, kurs tańca
- sobota - grupa Projekt Teatr, skrzypce, akordeon, ceramika

Gimnastyka artystyczna będzie w Mszanie, ale zajęcia będą w szkole nr 1, telefon kontaktowy 535-124-492 p. Paulina

 

more »

Zajęcia taneczne - czas start!

Ruszają zajęcia taneczne!!! 
1️1 września - wtorek - godz. 17:00 - zajęcia taneczne dla przedszkolaków - prowadzenie Jakub Pachowicz 
12 września - środa - godz. 15:30 - grupa wiekowa 5-9 lat, 16:30 grupa wiekowa 10-15 lat - taniec towarzyski -prowadzenie Paweł Szczęśniak 
1️3 września - czwartek - godz. 16:00 - taniec nowoczesny - prowadzenie Tomasz Worwa 
Spotkania organizacyjno-taneczne :)

Zapraszamy serdecznie wszystkich zapisanych oraz tych niezdecydowanych, którzy chcą zobaczyć jak wyglądają zajęcia

more »

Chór Gospel Mszana Dolna - zapraszamy!!!

Pierwsze po wakacjach spotkanie chóru gospel w środę 5 września o godz. 19:00. Zapraszamy!!! 

more »

Dni Mszany Dolnej 2018

21.07. - sobota 

Dwie kapele Nie Ma Co i Vernis oraz żywiołowy konferansjer Jędrek Stanek rozpoczęły Dni Mszany Dolnej na Stadionie Miejskim. Po ich występach na scenie pojawiła się grupa Future Folk. Zespół zaprezentował połączenie muzyki tanecznej z góralszczyzną. Na zakończenie pierwszego dnia obchodów święta miasta zagrał Dj Wave - na co dzień współpracujący z dyskoteką Energy2000.

Loading ....

 

22.07. - niedziela 

Akcja Biała Niedziela oraz zlot zabytkowych samochodów i grupy motocyklowej Pasja i Wiara na Rynku rozpoczęły drugi dzień święta Mszany Dolnej. O godz. 13 samochody i motocykle przejechały na główne miejsce imprezy Stadion Miejski. W czasie prezentacji aut na murawie obyło się głosowanie na wehikuł, który najbardziej spodobał się widzom zlotu. Niedługo po samochodach na stadion wkroczyły orkiestry dęte, które uczestniczyły w XI. Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr Dętych im. Jerzego Żądło, który odbywa się ramach Dni Miasta. Mimo deszczu i burzy, która straszyła na scenie zaprezentowało się 5 orkiestr: Orkiestra "Echo Zagórzan" z Kasiny Wielkiej, Parafialna Orkiestra z Korzkwi, Krakowska Orkiestra Staromiejska, Orkiestra Dęta z Krapiny (Chorwacja) oraz gospodarze z Orkiestry Dętej OSP Mszana Dolna. Napięty program i opady deszczu spowodowały niewielkie opóźnienie koncertu Sławomira, ale kiedy gwiazdor pojawił się na scenie wraz Kajrą i zespołem publiczność wraz z nimi zaczęła wyśpiewywanie piosenek. Gwiazdor rock polo nie mógł odpuścić sobie po występie rozdania autografów w swoich rodzinnych stronach, i na tyle na ile pozwalał mu czas, rozdawał autografy i rozbił pamiątkowe zdjęcia z fanami. Na zakończenie na scenie pojawił się Dj Wojtek z programem "Stare Nowe Najnowsze" i to on zamknął Dni Mszany 2018.

Loading ....
more »

Zakochani w teatrze - 3-8.07.2018r.

W Krakowie w dniach od 3 do 8 lipca 2018 r. odbywały się warsztaty teatralne, w których uczestniczyła młodzież z Grupy Projekt Teatr z Miejskiego Ośrodka Kultury w Mszanie Dolnej. Sześć dni wystarczyło, aby pokochać teatr bez pamięci.
„Niepodległość – podległość- wolność”  te hasła stały się tematem warsztatów prowadzonych przez panią Paulinę Dziubę - absolwentkę Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu i Akademii Praktyk Teatralnych Gardzienice, miłośniczkę śpiewu i kultury tradycyjnej, a od niedawna również tańca oraz pana Jacka Milczanowskiego - absolwenta PWST w Krakowie, aktora, autora scenariuszy i adaptacji scenicznych, współzałożyciela i Wiceprezesa Zarządu Stowarzyszenia Teatrów Nieinstytucjonalnych STEN.
Już pierwszego dnia młodzi ludzie, by zgłębić temat i poznać lepiej historię, zwiedzali podziemia Krakowa. W podróży „Śladem europejskiej tożsamości Krakowa” towarzyszył  uczestnikom warsztatów aktor i z zamiłowania przewodnik Zbigniew Kozłowski. Trzy godziny spędzone w podziemiach Rynku Głównego dały odpowiedź na wiele pytań i na pewno poszerzyły wiedzę historyczną. Wieczorem wszyscy uczestnicy – po odpowiedniej rozgrzewce i zabawach integracyjnych -  zastanawiali się nad hasłami ujętymi w temacie warsztatów. Już od tego momentu rozpoczęły się przygotowania do pokazu, który miał zamknąć warsztaty. Każdego dnia miłośnicy teatru mieli okazję zmierzyć się ze swoimi ograniczeniami w sferze ruchowo-głosowej pod czujnym okiem pani Pauliny i popracować z panem Jackiem nad ekspresją aktorską. Prócz tej jakże dużej dawki pracy warsztatowej wszyscy mogli podziwiać pracę profesjonalnych aktorów oraz poznawać ciekawe rozwiązania sceniczne podczas prezentacji przedstawień na  Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Ulicznych  - 31. ULICA. Cały ten czas – pracy warsztatowej, zgłębiania historii, uczenia się myślenia - mówienia – działania – pozostanie w pamięci wszystkich, bo niewątpliwie był to cudowny czas doprawiony atmosferą samego Krakowa.
 
Wyjazd został dofinansowany ze środków Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Test i zdjęcia: Katarzyna Wasilewska oraz członkowie grupy Projekt Teatr 
 
more »
Created by InternetSystem
Kino
Muzyka

Taniec

Ceramika

Śpiew

Teatr

Biegi

Kino

Zobacz Więcej
printFrom: http://www.mok.internetsystem.pl/index.php?sw=cms