Miejski Ośrodek Kultury
Mszana Dolna
Sponsorzy

Zakochani w teatrze - 3-8.07.2018r.

W Krakowie w dniach od 3 do 8 lipca 2018 r. odbywały się warsztaty teatralne, w których uczestniczyła młodzież z Grupy Projekt Teatr z Miejskiego Ośrodka Kultury w Mszanie Dolnej. Sześć dni wystarczyło, aby pokochać teatr bez pamięci.
„Niepodległość – podległość- wolność”  te hasła stały się tematem warsztatów prowadzonych przez panią Paulinę Dziubę - absolwentkę Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu i Akademii Praktyk Teatralnych Gardzienice, miłośniczkę śpiewu i kultury tradycyjnej, a od niedawna również tańca oraz pana Jacka Milczanowskiego - absolwenta PWST w Krakowie, aktora, autora scenariuszy i adaptacji scenicznych, współzałożyciela i Wiceprezesa Zarządu Stowarzyszenia Teatrów Nieinstytucjonalnych STEN.
Już pierwszego dnia młodzi ludzie, by zgłębić temat i poznać lepiej historię, zwiedzali podziemia Krakowa. W podróży „Śladem europejskiej tożsamości Krakowa” towarzyszył  uczestnikom warsztatów aktor i z zamiłowania przewodnik Zbigniew Kozłowski. Trzy godziny spędzone w podziemiach Rynku Głównego dały odpowiedź na wiele pytań i na pewno poszerzyły wiedzę historyczną. Wieczorem wszyscy uczestnicy – po odpowiedniej rozgrzewce i zabawach integracyjnych -  zastanawiali się nad hasłami ujętymi w temacie warsztatów. Już od tego momentu rozpoczęły się przygotowania do pokazu, który miał zamknąć warsztaty. Każdego dnia miłośnicy teatru mieli okazję zmierzyć się ze swoimi ograniczeniami w sferze ruchowo-głosowej pod czujnym okiem pani Pauliny i popracować z panem Jackiem nad ekspresją aktorską. Prócz tej jakże dużej dawki pracy warsztatowej wszyscy mogli podziwiać pracę profesjonalnych aktorów oraz poznawać ciekawe rozwiązania sceniczne podczas prezentacji przedstawień na  Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Ulicznych  - 31. ULICA. Cały ten czas – pracy warsztatowej, zgłębiania historii, uczenia się myślenia - mówienia – działania – pozostanie w pamięci wszystkich, bo niewątpliwie był to cudowny czas doprawiony atmosferą samego Krakowa.
 
Wyjazd został dofinansowany ze środków Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Test i zdjęcia: Katarzyna Wasilewska oraz członkowie grupy Projekt Teatr 
 
more »

Informacje taneczne

Informacje taneczne
Zajęcia w czerwcu:
- przedszkolaki i pan Kuba tańczą do końca czerwca, czyli jeszcze dwa spotkania - 19 i 26 - wtorki, bez zmian o 17:00 
- grupy tańca nowoczesnego pana Tomka - jeszcze jedno spotkanie - w czwartek 21.06. godziny bez zmian 
- pan Paweł nie ma już zajęć - wakacje  
- zajęcia z gimnastyki artystycznej pani Paulina - spotkanie jeszcze dziś tj. 16.06. i za tydzień 23.06. 
Zapraszamy!!!

Po wakacjach spotkamy się na nowo

Zapisy rozpoczną się w drugiej połowie sierpnia, prosimy śledzić informacje, które zamieszczamy na wszystkich możliwych kanałach informacji  
Grafik pozostanie bez większych zmian, już teraz rezerwujemy wtorki dla pana Kuby (możliwe dwie grupy o godz. 17 i 18 i oczywiście kurs tańca dla dorosłych w piątki), 

środy dla pana Pawła, czwartki dla pana Tomka (2 grupy godz. 16:00 i 17:30). 

Pani Paulina będzie miała zajęcia w piątki lub soboty, będzie na pewno informacja.

Let's dance :)

more »

Koncert na finał - 17.06.2018r.

Ostatnie takty wspólnie wykonywanej piosenki "Hej Sokoły" oznajmiły uczestniczkom i uczestnikom warsztatów muzycznych wakacje. Przynajmniej te od zajęć u nas, ale mamy nadzieję, że nie od instrumentów. Oby nuty nie poszły całkiem w kąt, a gitary zagrały nie przy jednym ognisku. Dziękujemy za koncert i gratulujemy pięknych występów. Do zobaczenia po wakacjach. Tym, dla których to był ostatni nasz wspólny koncert dziękujemy za obecność i życzymy powodzenia na dalszej muzycznej drodze :) 


more »

Pokaz tańca - 15.06.2018 r.

Ponad setka tancerek i tancerzy zaprezentowała się na pokazie podsumowującym rok szkolny w MOK. Swoje umiejętności zaprezentowała grupa przedszkolaków pana Kuby, dwie grupy gimnastyki artystycznej pani Pauliny, grupa tańca towarzyskiego pana Pawła oraz dwie grupy tańca nowoczesnego, które prowadzi pan Tomek. Wszystkim uczestnikom gratulujemy występów, a instruktorom gratulujemy tak zdolnych uczniów. Jeszcze potańczymy w przyszłym tygodniu, a potem zacznie się wakacyjna przerwa. Do zajęć wrócimy we wrześniu. Zapraszamy już dziś na zajęcia. Zapisy rozpoczną się w drugiej połowie sierpnia.

more »
Created by InternetSystem
Kino
Muzyka

Taniec

Ceramika

Śpiew

Teatr

Biegi

Kino

Zobacz Więcej
printFrom: http://www.mok.internetsystem.pl/index.php?