Tradycji stało się zadość i dziś po raz 33 odbył się Konkurs Palm Wielkanocnych. Do konkursu stanęło bardzo dużo palm i jury miało nie lada wyzwanie. Jury w składzie Irena Łacny, Maria Adamczyk, ks. Jerzy Raźny i Andrzej Leśniak oceniali palmy w trzech kategoriach:
- estetyka i precyzja wykonania
- palma regionalna - zgodność materiału i sposobu wykonania z ludowymi tradycjami Zagórzan
- najwyższa palma
Swoje nagrody przyznał również Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Limanowskiego Franciszek Dziedzina.

W każdej z kategorii przyznano po 5 nagród rzeczowych oraz kilkanaście wyróżnień.

W kategorii estetyka i precyzja wykonania zostali wyróżnieni:
1. Jakub Dudzik
2. Paweł Dela
3. Kamil Dudzik
4. Julia Chorągwicka
5. Mateusz Adamczyk

Nagrodzeni w kategorii zgodność materiału i sposobu wykonania z ludowymi tradycjami Zagórzan
1. Antoni Szarek
2. Filip Antosz
3. Amelia Antosz
4. Magdalena Jarosz
5. Jakub Gocał

Kto pamięta minione konkursy palm to wie, że nazwiska w tej kategorii najwyższa palma powtarzają się już z roku na rok, a reprezentanci rodzin są coraz młodsi. Tak więc tradycja nie ginie! Palmy te nie tylko wyróżniają się wysokością, ale mogły by spokojnie startować w kategorii palma regionalna czy estetyka i precyzja wykonania. W tej kategorii zostali nagrodzeni:
1. Kacper Farganus
2. Jaś Spyrka
3. Jan i Patryk Potaczek
4. Emilia i Jakub Dorczak
5. Tomasz Kraska

Dodatkowo zostało przyznane kilkanaście wyróżnień i nagrody pocieszenia, w tym dwa wyróżnienie grupowe dla Przedszkola nr 1 „Leśna” w Mszanie Dolnej oraz Przedszkola nr 2 „Meblomet”. Wyróżnienia indywidualne otrzymali: Ania Wójtowicz, Kacper Pajdzik, Piotruś Karpierz, Wojtek Nawieśniak, Maciej Bednarz, Mateusz Dziedzina, Jan Potaczek, Szymon Antosz, Ania Paluszek, Anita Kołacz i Zuzia Antosz.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność i mamy nadzieję, że za rok znowu się spotkamy aby kontynuować tradycję własnoręcznego wykonywania palm wielkanocnych.

Zapraszamy w Niedzielę Palmową

29.03.2015r. - godz. 12:15