Długo oczekiwany gość w końcu dotarł również do naszego miasta. Postać tajemnicza, ubrana na czerwono, z ogromnym workiem na plecach, przy dźwięku dzwoneczka pojawiła się na sali Miejskiego Ośrodka Kultury i od razu wywołała uśmiech na twarzach dzieci – Święty Mikołaj! Od samego rana zapracowany, oczekiwany w każdym domu, w końcu dotarł!Ponarzekał tylko na brak śniegu, bo jak tu uruchomić sanie pełne prezentu, kiedy brak białego puchu... Trzeba było zmienić środek lokomocji na samochód, a tu różne psikusy potrafi spłatać los. Na szczęście czas oczekiwania umilił sam Pan Burmistrz, który przyniósł cukierki dla naszych milusińskich a na scenie zaprezentowała się młodsza grupa teatralna "Wizja" działająca przy MOK'u.Dzieci debiutowały przedstawieniem p.t. "Hipermarket", który opowiadał o różnych historiach związanych z świątecznym szałem zakupów. Jednak dzieci cały czas skupiały się na najważniejszym pytaniu i jakże ważnej odpowiedzi. Wiadomo przecież, że Święty pyta się każdego dziecka, czy było grzeczne... I jak tu wybrnąć by zadowolić swoją odpowiedzią Mikołaja i otrzymać wymarzony prezent, choć bywało różnie..? Na szczęście problemów nie było, każde dziecko podchodząc do miejsca na scenie, gdzie siedział Św. Mikołaj wracało trzymając ogromny prezent. Wszystko to z boku obserwowali z tajemniczym uśmiechem ci, którzy Św. Mikołaja zapraszają co roku do Mszany Dolnej – poza wymienionym już wcześniej Panem Burmistrzem Józefem Kowalczykiem na sali były: Joanna Kotarba, która wraz z innymi radnymi zapoczątkowała tą piękną akcję w mieście, Agnieszka Modrzejewska-Potaczek – Przewodnicząca Rady Miasta i Agnieszka Sasal - Wiceprzewodnicząca. W tym miejscu należą się słowa podziękowania dla tych, którzy jak dobrzy pomocnicy pomagają Św. Mikołajowi. To Burmistrz i Rada Miasta Mszana Dolna, Miejski Ośrodek Kultury i Biblioteka Miejska, policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, ale lista jest jeszcze dłuższa, bo są to również osoby prywatne i firmy działające na terenie miasta.My dziękując za ich ogromną pomoc mamy świadomość, że słowo "DZIĘKUJĘ" to niewiele w porównaniu z radością, które otrzymało każde z tych dzieci. A Święty Mikołaj obiecał, że spotkamy się za rok, oczywiście, jeśli będą grzeczne dzieci... Dziękujemy również Monice Antosz-Grodzickiej i jej podopiecznym z teatralnej grupy "Wizja"i Józkowi Budaczowi z tv.28 za pomoc w prowadzeniu spotkania.

Tekst: Urząd Miasta Mszana Dolna

printFrom: http://www.mok.internetsystem.pl/index.php?id=3121