Z rewizytą u Benedyktynów.

W niedzielę 17.05 młodzi artyści z Chóru Dziecięcego MOK z Mszany Dolnej pod batutą dyrygenta, Piotra Matusiweicza, koncertowali w murach Opactwa Benedyktynów w Tyńcu. Była to rewizyta i podziękowanie za udział braci w II Zagórzańskich Spotkaniach Chórów "LAUDATE DOMINUM". Zabrzmiało "Ave verum", "Ave verum corpus" oraz inne pieśni, w których młodych muzyków wspomagał swoim akompaniamentem Andrzej Leśniak. Dzieci śpiewały w trakcie mszy, a po jej zakończeniu dały jeszcze krótki popis swoich możliwości. Otrzymały za to oczywiści wspaniałe brawa. Należy zauważyć, że był to pierwszy występ chórzystów w nowych strojach. W nagrodę za trud włożony w przygotowania i ciężką pracę dzieci otrzymały "spacer" po Wiśle z Tyńca pod samo Wzgórze Wawelskie.

printFrom: http://www.mok.internetsystem.pl/index.php?id=294