"Czerwone korale" w Mszanie.

Kto chciał śpiewać i tańczyć - śpiewał i tańczył, kto zajadać - zajadał, szaleć - szalał. A to wszystko na tegorocznych Dniach Mszany Dolnej z Mszańskim Bankiem Spółdzielczym. Pogoda przez większość dnia dopisała i można było spokojnie wybierać i przebierać w atrakcjach. Były karuzele, dmuchane zjeżdżalnie i disco dla maluchów, a starsi mogli powalczyć z grawitacją na "desce" lub "pająku". Mniej odważnym pozostało raczyć się serwowanymi specjałami - kiełbaskami, szaszłykami, kebabami...Było w czym wybierać. Po godz. 18.00 do zabawy z przebojami sprzed lat zaprosił wszystkich zespół "Happy Song" . Sympatyczne wokalistki pomagały później również śmiałkom, którzy mieli odwagę wziąć udział w karaoke i zaśpiewać dla wszystkich obecnych na stadionie. Każdy z uczestników otrzymał mały prezencik.

O 20.30 na głównej scenie wystąpiła gwiazda wieczoru - Brathanki. Zabrzmiały "Czerwone korale", "W kinie Lublinie", "Gdzie ten, który powie mi" i szereg innych utworów, które porwały do tańca licznie zgromadzoną widownię. Przy bisach tradycji stało się zadość i lunął ulewny deszcz, a pod sceną zostali tylko najwytrwalsi. Po koncercie lodowano 3 DVD i telewizor LCD 32" sponsorowane przez Bank Spółdzielczy w Mszanie Dolnej, a później bawiono się na górnej płycie w klimatach dyskotekowych do godz. 1.30.

Niedziela była bardziej niesforna jeśli chodzi o pogodę. Odczuli to przede wszystkim orkiestranci maszerujący ulicami Mszany oraz  słuchacze zgromadzeni na trasie przemarszu. Było chłodno i deszczowo, ale uczestników i słuchaczy II Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych zgromadzonych na stadionie wcale to nie odstraszyło. Wtedy też zaczęło się zaklinanie deszczu muzyką. Pod batutą kapelmistrza Piotra Rataja 6 zgromadzonych orkiestr wykonało marsz, nastąpiło oficjalne rozpoczęcie festiwalu i pałeczkę prowadzącego przejęła Małgorzata Krzysica - aktorka Teatru Ludowego z Krakowa. Występowały kolejne orkiestry, a pogoda z utworu na utwór zmieniała się na lepsze. Po występie orkiestry dętej z Luborzyc, Słopnic oraz Bieńkówki słońce już mocno grzało i "Zabawy z Piratami" dla najmłodszych można było zacząć. Piraci nie okazali się straszni, a do zabawy zaprosili oprócz dzieci ich odważne mamy. Po przerwie zagrała Krakowska Orkiestra Staromiejska pod batutą Wiesława Olejniczaka, który zaprosił do wspólnego grania muzyków z Grecji i Mszana. Było troszkę ciasno na scenie, ale za to wesoło. Następnie zagrali Grecy ze Skripero. Największy aplauz otrzymali oczywiście za zagranie "Zorby". Goście z zagranicy popisali się przy tym nie tylko umiejętnościami muzycznymi, ale również tanecznymi. Tańczyli nie tylko Grecy, ale i widzowie. Na zakończenie zagrała Orkiestra Dęta OSP z Mszany Dolnej i wręczono pamiątkowe puchary.

Publiczność mogła również posłuchać zespołu regionalnego "Olszowianie", który śpiewał przyśpiewki m.in. o naszym mieście. A po godz. 21.00 do wspólnego śpiewania zaprosił jedyny na Podhalu girls-band "Gronicki". Siostry Paluch bawiły nie tylko śpiewem, ale i dowcipem. Zabawa trwała w najlepsze, ale wszystko co dobre szybko się kończy. Po koncercie ponownie losowano DVD i telewizor. Tegoroczne Dni Mszany Dolnej zakończyła zabawa taneczna z zespołem "The Piters Band".

Organizatorzy Dni Mszany Dolnej z Mszańskim Bankiem Spółdzielczym 2009:
- Miejski Ośrodek Kultury
- Urząd Miasta Mszana Dolna
- Orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej w Mszanie Dolnej
- Krakowska Orkiestra Staromiejska
- TTKF "Lubogoszcz"
- Bank Spółdzielczy w Mszanie Dolnej

Sponsorzy Dni Mszany Dolnej z Mszańskim Bankiem Spółdzielczym 2009:
- Bank Spółdzielczy w Mszanie Dolnej
- Browary Książęce TYSKIE