... już po raz trzeci !!!

III Zagórzańskie Spotkania Chórów "Laudate Dominum" już za nami. Wszyscy, którzy 8 listopada zawitali w progi kościoła św. Michała Archanioła w Mszanie Dolnej mogli choć na chwilę zapomnieć o sprawach codziennych i dać się ponieść muzyce. Zaśpiewało 11 zespołów: Chór mieszany "LirnikI" z Dobre,, który uczestniczy w Zagórzańskich Spotkaniach od samego początku, Chór mieszany "Adoramus" z Rdzawki, Chór mieszany "Cantate Cicterciensum" działającego przy opactwie Cystersów w Szczyrzycu, Chór mieszany im. bł. Edmunda Bojanowskiego z Kamienicy i pierwszy reprezentant gospodarzy - Chór dziecięcy MOK z Mszany. Następnie zaprezentował się Mieszany Chór Katedralny z Krakowa, który swoim śpiewem uświetnił mszę św., Chór mieszany "Oremus" z Niedźwiedzia, który jeszcze nie dawno koncertował w Watykanie, Chór mieszany "Venite Adoremus Domini" z Nowego Targu oraz  Chór dziewczęcy "Kantylena" z Raby Wyżnej. Zaprezentował się również Chór męski im. ks. Józefa Hajduka Mszany Dolnej, który działa nieprzerwanie od 1945 r. a jego szeregi od samego początku "zasila" swym głosem Władysław Popiołek - to już raptem 65 lat !!! Na końcu zaśpiewał - po raz pierwszy w swej działalności - Kwintet MOK.
Wszystkim, którzy tego dnia przybyli posłuchać chórów serdecznie dziękujemy i zapraszamy na kolejne spotkanie.

Organizatorzy:

Samorząd Miasta Mszana Dolna
Starostwo Powiatowe w Limanowej
Gmina Niedźwiedź
Parafia św. Michała Archanioła w Mszanie Dolnej

Patronat Honorowy - ks. dr Robert Tyrała - prezydent Polskiej Federacji Chórów "Pueri Cantores"

printFrom: http://www.mok.internetsystem.pl/index.php?id=283