W czasie VII Zagórzańskich Spotkań Chórów „Laudate Dominum” wystąpiło 9 chórów. Przegląd otworzył Chór Mariański z Parafii Najświętszej Panny Marii z Lourdes.

Występ chórzystów z Krakowa był niewątpliwą perełką przeglądu. Dodatkowo chór uświetnił swoim śpiewem mszę św. inaugurującą VII Spotkania Chórów.

Kolejny występujący chór jest stałym uczestnikiem mszańskiego przeglądu, chór Oremus z Niedźwiedzia zaprezentował cztery utwory w tym „Kantatę wielkanocną”

Jana Sebastiana Bacha. Występ chóru „Belcanto” był pierwszym udziałem w przeglądzie. Do tej pory swoje dokonania prezentowali na szczeblu lokalnym.

Chórzyści gospodarze z chóru męskiego z Parafii pw. św. Michała Archanioła wykonali cztery utwory m.in. „Hymn do św. Cecylii”, która jest patronką śpiewu.

Chór z Parafii św. Marcina z Klikuszowej prowadzony przez ks. Marcina, który był diakonem mszańskiej parafii, po raz pierwszy występował poza swoją parafią.

Gościnnym akompaniamentem wsparł ich organista Piotr Wójcik. Drugi występ w czasie mszańskich przeglądów zaliczył chór parafialny z Tymbarku.

Chór „Magnificat” z Ludźmierza oprócz pięknych utworów zaprezentował widzom swoje piękne góralskie stroje. Największy aplauz zebrał chór „Gloria Dei”

z Poręby Wielkiej, chór coraz bardziej staje się grupą profesjonalistów, których cieszy śpiewanie. Na zakończenie przeglądu wystąpił Chór Mieszany

„CANTICUM IUBILAEUM” działający przy Bazylice Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej.

Ich występ okazał się być wspaniałym zakończeniem VII Zagórzańskich Spotkań Chórów.

printFrom: http://www.mok.internetsystem.pl/index.php?id=2691