Biegać może każdy, ale patrząc na ostatnie dokonania Tomasza Kłodnickiego - zawodnika Sekcji Biegów Górskich i Długodystansowych MOK Mszana Dolna - niejeden z nas odpuściłby już na starcie. "Bieg 7 Szczytów" Dolnośląskiego Festiwalu Biegów Górskich, który miał miejsce w dn. 18 - 21.07.2013 r.,  nie należy do najlżejszych. To m.in. 215 km malowniczej trasy wiodącej przez 7 szczytów Pasm Górskich zaliczanych do Korony Gór Polski - wszystkich na Ziemi Kłodzkiej: Kowadło (Góry Złote), Postawna (Góry Bialskie), Śnieżnik (Masyw Śnieżnika), Jagodna (Góry Bystrzyckie), Velka Destna (Góry Orlickie), Szczeliniec Wielki (Góry Stołowe), Kłodzka Góra (Góry Bardzkie). Najwyższy punkt to Śnieżnik 1425 m. n.p.m, najniższy - rzeka Nysa Kłodzka koło Barda 261 m. n.p.m, różnica wysokości to zaledwie 1164m. Naszemu zawodnikowi pokonanie trasy zajęło 35h:33;26,7...

Wystartowało 231 śmiałków - do mety dotarło 53. Pan Tomasz ukończył bieg na niesamowitej 2 pozycji. Do zwycięzcy brakło mu raptem 2 minut, ale tuż przed metą zdąrzył jeszcze - dla zabawy - zrobić dodatkowych 10 pompek.

printFrom: http://www.mok.internetsystem.pl/index.php?id=2552