To już chyba tradycja, że coroczne świętowanie Dnia Dziecka w Mszanie Dolnej rozpoczyna się deszczem i to solidnym. Nie inaczej było i tym razem - sama impreza do ostatniej minuty stała pod znakiem zapytania. Świętowanie miało się zacząć o 14.30, ale już pierwsi chętni stawili się godzinę wcześniej i spokojnie czekali pod parasolami na mały cud - by przestało padać. Tak też się stało - lało, padało, mżyło i w końcu wyszło słońce. Zabawę czas zacząć !!!
      Nasi mali goście od razu przeszli do działania, gdyż chmury dalej straszyły. Ścianka wspinaczkowa, dmuchańce, malowanie twarzy, konkursy, zabawy, nagrody - co komu w duszy grało. Ciekawscu mogli także "zwiedzać" samochód policyjny pod nadzorem dzielnicowego Tobiasza Ligęzy.
      Plan zabaw wypełniony był po brzegi. Można było np. łowić rybki z wędkarzami Koła "Mszanka", tworzyć makaronowe oprawy książek z załogą Miejskiej Biblioteki lub uczestniczyć w quizach zorganizowanych przez Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Nieocenioną pomocą wykazali się uczniowie z Wolontariatru Młodzieżowego, któży w kolorowych strojach zachęcali do wspólnej zabawy i przeprowadzali konkursy przez cały czas trwania naszego Pikniku.

Organizatorzy: Miejski Ośrodek Kultury w Mszanie Dolnej, Miejska Biblioteka w Mszanie Dolnej, Wolontariat Młodzieżowy, Koło Wędkarskie "Mszanka" oraz Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

printFrom: http://www.mok.internetsystem.pl/index.php?id=2489