W dniu 17 kwietnia 2013 roku w Mszanie Dolnej odbędą się uroczystości Sadzenia "Dębów Pamięci" żołnierzom, policjantom, strażnikom granicznym zamordowanym przez NKWD w Twerze i Charkowie oraz odsłonięcia tablicy upamiętniającej katastrofę smoleńską z 2010 roku.

W uroczystościach uczestniczyć będą rodziny ofiar, przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, Kompania Reprezentacyjna Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Orkiestra Dęta OSP z Mszany Górnej.

Program uroczystości:

godz. 10:30 - Akademia poświęcona wydarzeniom z kwietnia 1940 r. - Miejski Ośrodek Kultury w Mszanie Dolnej

godz. 12:00 - Msza święta w kościele p.w. św. Michała Archanioła

godz. 13:00 - Uroczysty przemarsz do Parku Miejskiego im. Rodziny hr. Krasińskich

godz. 13:30 - Sadzenie "Dębów Pamięci" i odsłonięcie tablic poświęconych ofiarom zbrodni katyńskiej oraz tablicy upamiętniającej katastrofę smoleńską z 2010 r.

godz. 14:00 - "I Bieg Katyński"

Serdecznie zaparaszamy.

printFrom: http://www.mok.internetsystem.pl/index.php?id=2442