Zabawa, radość, piękna i słoneczna pogoda oraz uśmiechy towarzyszyły wszystkim, którzy w tym roku uczestniczyli w Pikniku Rodzinnym z okazji Dnia Dziecka organizowanym wspólnymi siłami przez Miejski Ośrodek Kultury, Wolontariat Młodzieżowy, PZW "Mszanka" oraz Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Umysłowo - Koło Mszana Dolna. Bawili się wszyscy - mali i trochę więksi - bo każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Dmuchane zjeżdżalnie i zamki dla maluchów, oblegany most tyrolski i paintball, ścianka wspinaczkowa dla ciut większych - użyczona przez strażaków OSP Pcim, którym serdecznie za to w tym miejscu dziękujemy, mnóstwo konkursów i rozdanych nagród... Tak można w kilku zdaniach pokusić się o podsumowanie tego co się działo przy Zespole Szkół Techniczniczno - Informatycznych w Mszanie Dolnej.

Świętowanie zaczęliśmy tuż po godz. 14.00 – wtedy też rozpoczęto pierwsze zmagania. Rzut lotką i piłką do celu, slalom rowerowy i biegowy, szalone skoki w workach, chód na szczudłach, konkurs plastyczny, kręcenie hula-hop, rzut do kosza, golf, spinning, wędkowanie siatkówka plażowa... Rok 2012 to w Polsce rok piłki więc nie mogło zabraknąć także turnieju piłki nożnej. O miano najlepszych w swoich kategoriach wiekowych walczyły takie zespoły jak Barcelona, Smoki, Real Madryt, Spajdersi, Wsoły, Redsi czy Oset Łostówka. I tu, jak na prawdziwym meczu, nikt nogi nie odstawiał.

Kalambury to konkurs, który przeznaczony był dla całych rodzin. W szranki ruszyły 3 rodziny: Cieniawscy – Agnieszka, Przemek i Grzegorz; Radomscy – Agnieszka, Teresa i Radek; Piecyk – Katarzyna, Mikołaj i Piotr. Hasła z kategorii Sport – Zawody – Bajki należało narysować lub pokazać swojej rodzinie tak, by jak najszybciej można je było odgadnąć. Bój był zacięty, a zwycięzców wyłoniła dopiero dogrywka. Zwyciężyli Państwo Radomscy, drugie miejsce zajęli Państwo Cieniawscy, a trzecie – Państwo Ptak.

Wspólna zabawa zakończyła się troszkę przed czasem... plany pokrzyżował przelotny deszcz. Nie zepsuło to jednak zabawy nikomu. Zwycięzcy konkursów wrócili do domów z uśmiechami na twarzach i z nagrodami w rękach, a pokonani... z nadzieją, że na kolejnym Pikniku to oni będą górą.

printFrom: http://www.mok.internetsystem.pl/index.php?id=2082