V Zagórzańskie Spotkania Chórów "Laudate Dominum" już za nami. Tegoroczna edycja miała miejsce w Kościele p.w. Miłosierdzia Bożego w Mszanie Dolnej i, jak to określił Gospodarz - ks. Stanisław Parzygnat,  były to "poprawiny na dobrym góralskim weselu". Nawiązał tym samym do niedawnej uroczystości poświęcenia świątyni. Koncertowanie rozpoczął Chór Męski im. ks. Józefa Hajduka, który bardzo szybko zaprzyjaźnił się z paniami z Chór "Cantabile" Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Rabki - Zdrój - oba chóry zapowiedziały już współpracę. Swoje umiejętności wspaniale zaprezentował także Chór Parafii Narodzenia NMP z Tymbarku. Dla chórzystów - jak sami stwierdzili - udział w Spotkaniach był wyróżnieniem, ponieważ nie często zdaża im się śpiewać poza parafią. A szkoda, gdyż wychodzi im to wspaniale. Z kolejnym uczestnikiem - Chórem Parafialnym "Oremus" z Niedźwiedzia - zamy sią nie od dziś. Towarzyszy nam bowiem od I Zagórzańskich Spotkań i zawsze prezentuje się na wysokim poziomie artystycznym. Swój debiut miał za to Chór Świętojański przy Parafii Jana Chrzciciela z Olszówki - chór młody i niewielki, ale zapał jest to i nadzieje duże. Jak zwykle na wysokim poziomie i kolorowo - bo w strojach regionalnych - zaprezentował się Chór "Venite Adoremus Domini" z Nowego Targu, a zaraz po nim wystapił Chór Dziecięcy MOK Mszana Dolna, który zakończył swój występ radosną pieśnią "Świety Jan Paweł Wielki".

O godz. 17.00 rozpoczęła się msza św., o której oprawę liturgiczną zadbał kolejny gość - Chór Mieszany "Canticum Iubilaeum" z Limanowej. Chór po mszy dał jeszcze krótki popis swoich umiejętności, ajeszt czego posłuchać. Doskonałe przygotowanie zaowocowało bisami, a jedną z pieśni dyygował w zastępstwie ks. Stanisałw Parzygnat. Na "deser" pozostawiono najwytrwalszym słuchaczom Scholę "Angeli" z Sieprawia. Zaprezentowała ona m.in. pieśni gospel, których wykonanie wyraźnie przypadło widzom do serca. Były bisy i zaproszenia na kolejne Spotkania i nie tylko.

I tak V Zagórzańskie Spotkania Chórów "Laudate Dominum" w Mszanie Dolnej przeszło do historii... Już dziś zapraszamy na kolejne za rok.

Organizatorzy:

Urząd Miasta Mszana Dolna