Szach i mat - to przypuszczalnie najczęściej wypowiadane słowa w niedzielę 24.07.2011 r. podczas XIII Błyskawicznego Turnieju Szachowego odbywającego się w ramach Dni Mszany Dolnej 2011. Progi Folwarku Stara Winiarnia przyjęły około 60 uczestników m.in.: Wadowic, Krakowa, Chrzanowa, Myślenic, Sułkowic, Skawiny, Lipnicy Wielkiej, Wilkowiska, Mszany Górnej, Podłopienia, Zakliczna, Świątnik, Krościenka nad Dunacjem, Nowego Sącza, Sędziszowa Małopolskiego, Częstochowy a nawet Kowalewa Pomorskiego i Białegostoku. Sędzia główny Jan Zapała dał sygnał i zaczęły się zmagania szachowe. Podczas uroczystego zakończenia zwycięzcom serdecznie gratulował  Burmistrz Miasta Mszana Dolna.

Fot. Paweł Lupa

W poszczególnych grupach odpowiednie miejsca zajęli:

Seniorzy:

I Dariusz Mikrut

II Radosław Barski

III Grzegorz Słabek

Juniorzy:

I Maciej Jajte-Pachota

II Przemysław Święch

III Tomasz Trofimiuk

Dzieci:

I Sebastian Bandyk

II Mateusz Kulesza

III Roman Madej

Kobiety:

I Magdalena Mucha

II Joanna Barczyk

III Zuzanna Święch

Najmłodszym uczestnikiem turnieju był sześciolatek ze Słowacji Samuel Chovan. Najlepszym zawodnikiem z Mszany Dolnej został Mieczysław Magierski.

printFrom: http://www.mok.internetsystem.pl/index.php?id=1688