W tym roku, w związku z dużą ilością występujących osób, koncert na zakończenie warsztatów muzycznych w MOK odbył się w dwóch częściach. Pierwszą rozpoczął popis laureatów XI Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni - Piosenki Patriotycznej – Ludowej Warka 2011, czyli Chóru Dziecięcego MOK Mszana Dolna pod przewodnictwem Piotra Matusiewicza. Jednak zanim zabrzmiały pierwsze nuty, zgromadzoną widownię przywitał Dyrektor MOK – Pan Piotr Armatys. Podziękował on wszystkim, którym zawdzięczamy przygotowanie koncertu: instruktorom, dzieciom, ale także rodzicom, którzy zawsze muszą znaleźć czas, by dowieść swoje pociechy na czas na zajęcia. Później – po występie chóru - swoje umiejętności prezentowali uczniowie najmłodsi wiekiem i stażem. Nie znaczy to wcale, że nie było czego posłuchać. Wręcz przeciwnie – zmagania „maluchów” z trudnym przeciwnikiem, jakim jest instrument – zapewniły zgromadzonej publiczności niezapomniane wrażenia. W repertuarze „Pieśni miłych sercu Papieża Jana Pawła II” zaprezentowała się także Grupa Śpiewacza „Mszanicanki” wraz z uczennicami pani Barbary Stożek – Urszula Łabuz i Sabina Chrustek.

Drugą część rozpoczęły popisy starszych uczniów. Zabrzmiały niezapomniane „Dmuchawce, latawce, wiatr”, „Hej sokoły” czy „Różowa Pantera”. W bardzo dynamiczny sposób zaprezentowała się Szkoły Tańca „Dynamic Dance”, czyli popularne „Disco”. Dziewczęta z grupy starszej i młodszej, po opanowaniu układów do perfekcji postanowiły „pokazać się” szerszej publiczności. Wprawdzie skład został lekko uszczuplony z powodu kontuzji i wyjazdów, ale tancerkom to nie przeszkodziło i stanęły na wysokości zadania. Dalsza część występów należała już tylko do muzyków. Można było usłyszeć Grupę Śpiewaczą „Słomcanki”, a zaraz obok – wykonany na gitarze elektrycznej „Canon rock”. Każdy znalazł coś dla siebie.

Przed koncertem można było także podziwiać wystawę ceramiki, czyli prace wykonane przez dzieci uczęszczające na warsztaty ceramiczne prowadzone w MOK. Średnia wieku twórców – 8 lat. Smoki, domki, dzbany, dzwoneczki, ramki... wszystko, co tylko przyszło na myśl małym „gliniarzom” w trakcie zajęć.

I w ten oto sposób Koncert na Finał 2011 przeszedł już do historii. Zapraszamy na kolejne.

Koncert na Finał

Część I

Chór Dziecięcy MOK Mszana Dolna

„Hej tam pod lasem” - Bartosz Talarek (akordeon), Aleksander Talarek (skrzypce)