By dotrzeć późnym popołudniem na przesłuchania konkursowe do Warki, dzieci należące do Chóru Dziecięcego MOK Mszana Dolna wraz z opiekunami wyjechały z Mszany w sobotę wczesnym rankiem. Droga była długa, ale dzieciakom dopisywały humory i gdy dotarły na miejsce potrzebowały tylko kilku słów dopingu od dyrygenta Piotra Matusiweicza, by dać z siebie wszystko...Wyniki miały zostać ogłoszone w dniu następnym - niedzielę 22.05 - podczas koncertu finałowego. Mali artyści wpisali się również do księgi pamiątkowej. Czas oczekiwania na werdykt umilała wspólna gra w siatkówkę - gdzie chłopcy przegrali w meczu z dziewczynami, badminton i bocca - czyli minigolfa.  Były także tańce i "karaoke" przy ognisku. Zabawa trwałaby dłużej, ale trzeba było wypocząć przed kolejnym dniem.

W niedzielę cała grupa udała się do Warszawy na zwiedzanie Muzeum Techniki, zajdującego się w Pałacu Kultury i Nauki. Podziwiano zabytkowe pozytywki - od małych aż po wielkości szafy, stare samochody, motory, rowery, samoloty, można było oglądnąć się po tysiąckroć w kalejdoskopie, a chętni bili pamiątkowe monety. Po obiedzie dzieci udały się na ogłoszenie wyników festiwalu. Grała orkiestra wojskowa, śpiewali laureaci z lat poprzednich oraz zwycięzcy XI Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni - Piosenki Patriotycznej - Ludowej i Tańca Ludowego Warka 2011...czyli m.in. Chór Dziecięcy MOK Mszana Donla, który zajął w swojej kategorii I miejsce. Na koniec wyprawy wszyscy udali się na lody i w długą podróż powrotną do domu.

Chcięlibyśmy podziękowć w tym miejscu Paniom - Agacie Adamczyk, Elżbiecie Ciężadlik, Monice Kubowicz, Michalinie Łabędź oraz Annie Piekarczyk - za opiekę nad dziećmi podczas wyjazdu oraz Bankowi Spółdzielczemu w Mszanie Dolnej i Burmistrzowi Tadeuszowi Filipiakowi, bez wsparcia których ten wyjazd nie mógłby się odbyć. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy.

printFrom: http://www.mok.internetsystem.pl/index.php?id=1539