Miejski Ośrodek Kultury
Mszana Dolna
Sponsorzy

    3 październik 2010 r. z pewnością zapisał się złotymi zgłoskami na kartach historii naszego miasta. Tego dnia bowiem Mszana Dolna zawierzona została opiece swego Patrona - Św. Michała Archanioła. Uroczystości rozpoczęto od odsłonięcia pamiątkowej tablicy na budynku Urzędu Miasta. Wspólnie odsłonili ją: Metropolita Krakowski J.E. Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz, proboszcz Parafii Św. Michała Archanioła ks. Jerzy Raźny, proboszcz Parafii Miłosierdzia Bożego ks. kanonik Stanisław Parzygnat, Burmistrz Miasta Mszana Dolna Tadeusz Filipiak oraz Przewodniczący Rady Miasta Mszana Dolna Eugeniusz Sieja. O godz. 10.00 odbyła się uroczysta Sesja Rady Miejskiej, na której przyjęto uchwałę dotyczącą nadania Miastu Mszana Dolna Patrona oraz msza dziękczynna, której przewodniczył J.E. Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz.

    Do uświetnienia tego dnia przyczynili się także mali mieszkańcy naszego miasta - ponad 200 dzieci z mszańskich przedszkoli i szkół przeszło ulicami w barwnym orszaku aniołów. Na scenie pod skarpą kościelną odbyła się oficjalna prezentacja grup z poszczególnych placówek. Zaprezentował się Zespół Regionalny „Dolina Mszanki” oraz Kapela Regionalna z Łącka, koncertowała także Orkiestra OSP z Mszany Dolnej. Obchody uświetniła także swoim występem Eleni. Wraz z zespołem zaprezentowała się jak zwykle na najwyższym poziomie.Na zakończenie można było podziwiać pokaz sztucznych ogni.

Loading ....
Created by InternetSystem
Kino
Muzyka

Taniec

Ceramika

Śpiew

Teatr

Biegi

Kino

Zobacz Więcej
printFrom: http://www.mok.internetsystem.pl/index.php?id=1203