Miejski Ośrodek Kultury
Mszana Dolna
Sponsorzy

    Ten dzień świętowania w Mszanie rozpoczął XII Turniej Szachowy. Pan Jan Zapała Zgromadził 81 zawodników w Folwarku Stara Winiarnia, aby z pośród nich wyłonić tegorocznego mistrza Turnieju. Wśród pań zwyciężyła Agata Halamus z AKS Mikołów, a w kategorii panów - Krzysztoł Bulski z Katowic.

   W godzinach popołudniowych rozpoczął się natomiast III Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych im. Władysława Żądło. O godz. 14.00 odbył się uroczusty przemarsz zaproszonych orkiestr ulicami miasta, a wraz z nimi maszerowały marżonetki. Tegoroczni goście na Festiwali przybyli do nas z różnych stron Polski: z Kolbuszowej, z Krakowa, Myślenic, Kasiny Wielkiej, z miejscowości Koszkiew i ze Staszowa, ale także z zagranicy - Węgier i Chorwacji. Orkiestry przygrywały, a towarzyszące im grupy dziewcząt prezentowały skomplikowane układy choreograficzne, zyskujac sobie tym jak najbardziej zasłużone brawa publiczności. Orkiestry również nie próżnowały - niektórzy kapelmistrzowie do swoich wystapień dokładali elementy choreograficzne i śpiewu.

    W międzyczasie można było podziwiać na płycie stadionu jednoślady z epoki PRL-u i nie tylko. Pomysłodawcą tego przedsiemwzięcia był Zygmuny Łyżnicki, który na pokaz przyjechał swoim Komarkiem 3 z 1972 roku i 100 - letniej czapce - pilotce. Można było podziwiać takie perełki jak: Harley Davidson Haritage Classic z 2005 Seweryna Piątka, Harleya Elizy Wtorkiewicz-Kalety, Suzuki Sportster Marcina Stożka, Yamacha Dragster rodziny Matułów - Dariusza, Małgorzty i Tomasza, Piotr Matuła dosiadał Hondę 150, a Patryk Matuła - mini Harleya z 2006 r. Można był się także przyjżeć z bliska Suzuki Bandit Pawła Piekarczyka, czy Hondzie Hornet Rafała Pietrzaka. Dużym zainteresowaniem cieszył się pojazd 3 - kołowy Adama Kalety - "Trike" - skonstruowanym w całości przez swego właściciela.

    Oczywiście nie zapomniano o najmłodszych. Maluchy mogły dokazywać na górnej płycie  stadiony, gdzie były zlokalizowane przeróżne atrakcje dla nich, lub też brać udział w konkursach. Jak zwykle najbardziej zacięte boje prowadzono w dwu konkurencjach: hula - hop i przeciąganiu liny.

    Na zakończenie dnia zagrała dla nas zespół BASTA. Taneczne, żywe rytmy oraz łatwo wpadające w ucho melodie spodobały się widowni. Shaggy i Boogie tańczyli i dokazywali, Ewa i Ashanti roztaczały swój czar, dziewczyny piszczały... Po koncercie można było jeszcze obejrzeć pokaz sztucznych ogni oraz potańczyć przy akompaniamencie zespołu "Maysterki".

Loading ....
Created by InternetSystem
Kino
Muzyka

Taniec

Ceramika

Śpiew

Teatr

Biegi

Kino

Zobacz Więcej
printFrom: http://www.mok.internetsystem.pl/index.php?id=1118