Tegoroczne Dni Mszany Dolnej rozpoczęły się jak zwykle, czyli na sportowo. VI Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Burmistrza Miasta Mszana Dolna zrgomadził wielu uczestników, których nie odstraszyła nawet nadwyraz udana pogoda. Upał nie odpuszczał tak jak i zawodnicy. W poszczególnych kategoriach zwyciężyli: pań - Marta Lorenc i Edyta Chaclarz (Mszana Dolna/Kasina Wielka), młodzieńców do lat 18 - Filip Kozak i Marcin Pawlik (Pcim), 18 - 40  lat - Krystian Kowalik i Aleksander Haraf (Nowy Sącz), a w kategorii 40+ - Jan Piekarczyk i Dariusz Godawski (Mszana Dolna).

Od godziny 17.00 na Stadionie Miejskim trwał zacięty mecz pomiędzy samorządowcami z Mszany oraz z zaprzyjaźnionej gminy słowackiej - Niżnej. Początkowo goście prowadzili 4:0, ale później karta się odwróciła i końcowy wynik to 7:5 dla gospodarzy. W przerwie meczu, jak i zaraz po jego zakończeniu, szerszej publicznośći zaprezentowały się Grupy Śpiewacze działające przy MOK - "Słomcanki" i "Mszanicanki". Później popis dali goście ze Słowacji - zespół regionalny oraz orkiestra wraz z wokalistami. Występy wywołały duży aplauz wśród zgromadzonej publiczności oraz gromkie brawa. Skoczne melodie, kolorowe stroje i miły dla ucha język słowacki wprowadził wszystkich w bardzo miły nastrój. Następnie zaprezentował się zespół regionalny zza miedzy - "Olszowianie".

Wieczór kończył występ zespoły "Elektryczne Gitary". Publiczność szalała pod sceną śpiewając z Kubą Sienkiewiczem każdą kolejną pisenkę. Po półtoragodzinnym niekończącym się śpiewaniu na 3 tys. głosów zabawa przeniosła się na górną płytę stadionu, gdzie do późnych godzin bawiono się przy rytmach dyskotekowych przebojów i nawet chwilowy brak prądu nie osłabił zapału imprezowiczów.

printFrom: http://www.mok.internetsystem.pl/index.php?id=1117