27. 04. 2010 r.grupa teatralna „Pod Pretekstem” prowadzona przez p. Katarzynę Wasilewską brała udział w eliminacjach powiatowych XXV Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK, które miało miejsce w Limanowskim Domu Kultury, z przedstawieniem „ Czerwony Kapturek szuka księcia” … i zdobyła II miejsce!
Do rywalizacji o nagrody przystąpiło 8 zespołów z powiatu limanowskiego. Jury miało trudne zadanie, gdyż - jak stwierdzają sami organizatorzy – poziom tegorocznych eliminacji był bardzo wysoki. Zaangażowanie, przygotowanie aktorskie, scenografię oceniali: zaproszeni goście Włodzimierz Jasiński – aktor Teatru Stu i reżyser w Teatrze Lalki, Maski i Aktora Groteska, Franciszek Palka – artysta plastyk, scenograf, instruktor teatralny Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ, Małgorzata Mikulska – organizator Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK oraz gospodarz – Andrzej Giza – instruktor do spraw plastyki Limanowskiego Domu Kultury.
Wyróżniono trzy pierwsze miejsca: I - otrzymała grupa „Jaworki” z Jaworznej, II – grupa teatralna „Pod Pretekstem” z Mszany Dolnej, a trzecie grupa teatralna „Bajtek” z Limanowej. Ponadto wyróżniono zespół „Supełek” ze Żmiącej.
Grupa „Pod Pretekstem” została doceniona za dobre przygotowanie, talent młodych aktorów, odpowiednie tempo gry, ciekawe pomysły, odpowiednie stroje i scenografię. Trzeba dodać, że jest to pierwszy konkurs młodych aktorów.

Mieliśmy się tylko sprawdzić i sprawdziliśmy się! Cieszymy się z tego drugiego miejsca bardzo i już bierzemy się za następne przedstawienia, na które szczerze wszystkich zapraszamy!

printFrom: http://www.mok.internetsystem.pl/index.php?id=1003