Historia Sekcji Biegów Górskich i Długodystansowych MOK Mszana Dolna

W roku 1995 zawiązało się Towarzystwo Sportowe Cyklocentrum. Celem działania tej organizacji było propagowanie turystyki rowerowej i organizowanie imprez rowerowych. Działalność ta była typowo amatorska, organizację imprez pokrywali uczestnicy zawodów i wycieczek. Brała w nich udział młodzież i dorośli z różnych miast (Kraków, Rabka, Nowy Targ, Skomielna Biała, Mszana Dolna), działalność turystyczna polegała na organizacji wycieczek rowerowych na terenie województwa oraz wycieczek zagranicę - Słowacja, Węgry - w okresie wakacyjnym. Działalność turystyczna zmieniła się w roku 1997 w sportową. Zaczęto organizować  zawody w duatlonie (bieg plus jazda rowerowa). Od stycznia 1998 TS Cyklocentrum zostało przyłączone do MOK w Mszanie Dolnej. Od roku 1997 do 2001 organizowano i brano udział w wielu imprezach duatlonowych na terenie całego kraju. Z biegiem czasu coraz mniejsze zainteresowanie Polskiego Związku Triatlonowego duatlonem doprowadziło do upadku tej dyscypliny, nie mniej jednak wychowanek naszej sekcji Michał Talaga zdobył Młodzieżowe Mistrzostwo Polski w Chęcinach, a Jan Wydra plasował się w czołówce seniorów w Pucharach Polski. W roku 2001 zaprzestano brania udziału w imprezach duatlonowych na rzecz biegów górskich, ulicznych, przełajowych i długodystansowych. Motorem wszelkich poczynaniach do dnia dzisiejszego był i jest Zygmunt Łyżnicki. Przez kilka lat w działalności sekcji przewinęło się wielu zawodników. Aktualną kadrę sekcji tworzą zawodnicy w rożnych kategoriach wiekowych, którzy reprezentują wysoki poziom sportowy. Biorą oni udział w imprezach biegowych w kraju i zagranicą. Nasz wychowanek Jan Wydra to aktualny reprezentant Polski w biegach górskich. Sekcja biegów górskich i długodystansowych działa aktualnie przy Miejskim Ośródku Kultury w Mszanie Dolnej.

printFrom: http://www.mok.internetsystem.pl/index.php?sid=78&sn=sekcja_biegow_gorskich_i_dlugodystansowych