Miejski Ośrodek Kultury
Mszana Dolna
Sponsorzy

Koncert Gospel Celebration w Mszanie Dolnej

29 kwietnia w Miejskim Ośrodku Kultury odbędzie się koncert muzyki gospel. Na scenie wystąpi Colin Vassell – jeden z najbardziej charyzmatycznych dyrygentów gospel z Londynu oraz dwa chóry: Chór Gospel Alwernia i Chór Gospel MOK Mszana Dolna, które prowadzi Lea Kjeldsen. Serdecznie zapraszamy na to niezwykłe wydarzenie. Koncert odbędzie się w niedziele 29 kwietnia o godz. 16:00. Wstęp wolny.

 

 

Colin Vassell (UK)

Wokalista, muzyk i nauczyciel śpiewu, uznawany za jednego z najbardziej charyzmatycznych dyrygentów gospel w Londynie. Prowadzi kilka różnych chórów, między innymi: Wood Green Gospel Choir (od 1984), New Revelation Singers (od 2001) oraz London Gospel Factory (od 2008). Pierwszy z nich otrzymał w 2000 roku nominację do prestiżowej nagrody Music of Black Origin (MOBO). Wraz z Hansem Christianem Jochimsenem wydał płytę Here I Am Again, nagraną na żywo podczas koncertu w Kopenhadze w 2010 r.

Lea Kjeldsen (DK/PL)

Główny architekt ruchu gospel w Polsce. Od 1998 r. współorganizuje warsztaty gospel w Krakowie i wspiera popularyzację muzyki gospel w całej Polsce. Pracuje na rzecz Stowarzyszenia Gospel oraz ogólnopolskiego projektu Republika Gospel. Założycielka wielu chórów m.in.: KGC, Grodzka Gospel, Chór GospelSenior czy Alwernia Gospel Choir.

Chór Gospel Alwernia

Chór działa od 2015 roku przy Stowarzyszeniu Alwernia Plus. Naszą dyrygentką od początku jest Lea Kjeldsen. W chórze jest ponad 30 osób. Nie tylko z gminy Alwernia, ale także innych miejscowości. To osoby w różnym wieku. Jest młodzież, ludzie w średnim wieku i seniorzy. Kobiety i mężczyźni. Wszystkich połączyła pasja do śpiewania i pozytywna energia muzyki gospel.

Chór Gospel MOK Mszana Dolna

W 2014 r. powstał pomysł utworzenia chóru gospel. Na początku spotykało się kilkanaście osób lubiących śpiewać, które wykonywały utwory zarówno klasyczne jak i w stylistyce gospel. Dyrygentką chóru była Kinga Skałka. We wrześniu 2017 r. obowiązki prowadzenia chóru, już typowo gospelowego, przejęła Lea Kjeldsen. Chóry liczy już ponad 20 osób i stale się powiększa. Zapraszamy na próby w środy o 19:00.

 
more »

Spektakl "Jezus żyje" Grupy Projekt Teatr

Grupa Projekt Teatr działająca przy Miejskim Ośrodku Kultury w sobotnie popołudnie zaproponowała chwilowe oderwanie się od przyziemnych spraw i zaprosiła na spotkanie z teatrem. Autorką scenariusza i reżyserką przedstawienia "Jezus żyje" jest opiekunka grupy Katarzyna Wasilewska.

W przedstawieniu wystąpili:
Karol Adamczyk, Tomasz Duda, Joanna Dudzik, Justyna Figura, Natalia Kapturkiewicz, Dominik Kawecki, Natalia Klimowska, Sylwia Kochniarczyk, Magdalena Murzyn, Adrian Nowak, Zuzanna Pazdur, Magdalena Ryskala, Julia Setlak, Julia Stożek, Żaklina Stróżak

 

Gratulujemy wszystkim świetnego występu!

more »

Gimnastyka artystyczna - nowe zajęcia!!!

GIMNASTYKA ARTYSTYCZNA
Zajęcia w soboty 
11:30 - 12:30 – grupa wiekowa 4-7 lat
12:30 -13:30 - grupa starsza wiek 8+ 
Obowiązuje strój sportowy 
Dzieci przynoszą ze sobą wodę do picia
Odpłatność:
marzec 25 zł – zajęcia 10 i 17 marca
Od kwietnia 50 zł/miesiąc
Szczegółowe informacje tel 535124492 Paulina 
ZAPRASZAMY

more »
Created by InternetSystem
Kino
Muzyka

Taniec

Ceramika

Śpiew

Teatr

Biegi

Kino

Zobacz Więcej
printFrom: http://www.mok.internetsystem.pl/index.php?sid=49&sn=aktualnosci