Miejski Ośrodek Kultury
Mszana Dolna
Sponsorzy

Informacje taneczne

Informacje taneczne
Zajęcia w czerwcu:
- przedszkolaki i pan Kuba tańczą do końca czerwca, czyli jeszcze dwa spotkania - 19 i 26 - wtorki, bez zmian o 17:00 
- grupy tańca nowoczesnego pana Tomka - jeszcze jedno spotkanie - w czwartek 21.06. godziny bez zmian 
- pan Paweł nie ma już zajęć - wakacje  
- zajęcia z gimnastyki artystycznej pani Paulina - spotkanie jeszcze dziś tj. 16.06. i za tydzień 23.06. 
Zapraszamy!!!

Po wakacjach spotkamy się na nowo

Zapisy rozpoczną się w drugiej połowie sierpnia, prosimy śledzić informacje, które zamieszczamy na wszystkich możliwych kanałach informacji  
Grafik pozostanie bez większych zmian, już teraz rezerwujemy wtorki dla pana Kuby (możliwe dwie grupy o godz. 17 i 18 i oczywiście kurs tańca dla dorosłych w piątki), 

środy dla pana Pawła, czwartki dla pana Tomka (2 grupy godz. 16:00 i 17:30). 

Pani Paulina będzie miała zajęcia w piątki lub soboty, będzie na pewno informacja.

Let's dance :)

more »

Koncert na finał - 17.06.2018r.

Ostatnie takty wspólnie wykonywanej piosenki "Hej Sokoły" oznajmiły uczestniczkom i uczestnikom warsztatów muzycznych wakacje. Przynajmniej te od zajęć u nas, ale mamy nadzieję, że nie od instrumentów. Oby nuty nie poszły całkiem w kąt, a gitary zagrały nie przy jednym ognisku. Dziękujemy za koncert i gratulujemy pięknych występów. Do zobaczenia po wakacjach. Tym, dla których to był ostatni nasz wspólny koncert dziękujemy za obecność i życzymy powodzenia na dalszej muzycznej drodze :) 


more »

Pokaz tańca - 15.06.2018 r.

Ponad setka tancerek i tancerzy zaprezentowała się na pokazie podsumowującym rok szkolny w MOK. Swoje umiejętności zaprezentowała grupa przedszkolaków pana Kuby, dwie grupy gimnastyki artystycznej pani Pauliny, grupa tańca towarzyskiego pana Pawła oraz dwie grupy tańca nowoczesnego, które prowadzi pan Tomek. Wszystkim uczestnikom gratulujemy występów, a instruktorom gratulujemy tak zdolnych uczniów. Jeszcze potańczymy w przyszłym tygodniu, a potem zacznie się wakacyjna przerwa. Do zajęć wrócimy we wrześniu. Zapraszamy już dziś na zajęcia. Zapisy rozpoczną się w drugiej połowie sierpnia.

more »

Informacja

 

W dniu 28.07.2018r. (sobota)

Miejski Ośrodek Kultury w Mszanie Dolnej

będzie nieczynny

more »

Projekt Teatr z nagrodą specjalną - 29.05.2018r.

Nagroda specjalna dla Grupy Projekt Teatr oraz nagroda za reżyserię dla opiekunki grupy Katarzyny Wasilewskiej podczas VI. Ogólnopolskiego Festiwalu Teatralnego im. Felicjana Dulskiego w Krakowie. Gratulacje!!! 

more »

Gospel na Skałce - 27.05.2018r.

Chór Gospel Mszana Dolna, jako jeden z 6 chórów, uczestniczył 27 maja w koncercie Gospel na Skałce. 

more »

Piknik Rodzinny - 27.05.2018r.

Deszcz, który towarzyszył piknikowi okazał się być na szczęście tylko orzeźwieniem i nie spowodował przerwania imprezy. A było z czego wybierać: tyrolka, dmuchane skakańce, trampolina, ścianka wspinaczkowa, malowanie twarzy, gokarty i konie mechaniczne, skręcanie baloników i oczywiście konkursy i gry przyprowadzane przez wolontariuszy ZSTI. Dzięki sprzyjającej pogodzie i pomocnikom udało się przeprowadzić kolejny Piknik Rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Dziękujemy przede wszystkim wolontariuszom z Wolontariatu Młodzieżowego ZSTI za prowadzenie konkursów i super przebrania, LGD Piękna Ziemia Gorczańska, Pub Szałas, Koło PZW Mszanka :) Dziękujemy również za współpracę JM Sport, Firmie Bimbo i Gorczańskiej Zagrodzie oraz Zakładowi Gospodarki Komunalnej za wypożyczenie auta. Piknik odbył się dzięki dofinansowaniu Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Dziękujemy za wsparcie.

Loading ....
more »

Finał Mini Talent Show - 27.05.2018r.

Zwycięzcami V. Mini Talent Show zostali aktorzy z grupy teatralnej Mały Pretekst działającej przy ZPO w Mszanie Dolnej. Zdobyli złoty mikrofon, mimo iż zaprezentowali publiczności pantomimę. Tym większe gratulacje, gdyż bez słów przekonali do siebie publiczność i otrzymali 50 głosów. Ich przewaga była niewielka, gdyż tylko dwa głosy różnicy, czyli 48 zdobyła Kaja Kolarska. Gratulacje :) Występująca jako czwarta Joanna Potaczek zdobyła 23 głosy, natomiast Nina Syrek 18, a akordeonista Łukasz Kościelniak 16. Gratulujemy talentów i odwagi prezentowania się na scenie. Mamy nadzieję, że to nie ostatnie występy, gdyż poziom wszystkich wykonawców był bardzo wysoki. 
Dziękujemy za wsparcie konkursu Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz za opiekę i czuwanie nad całym talent show, pomysłodawczyni konkursu Agnieszce Sasal. Zapraszamy na kolejne edycje.


more »

Mszana biega - 26.05.2018r.

Mszana biega i nie ma co do tego żanych wątpliwości :) W sobotę 26 maja, aż 96 uczestników zjawiło się w Parku Miejskim i wzięło udział w akcji propagującej bieganie. Gratulacje dla wszystkich małych i dużych biegaczy. Dziękujemy sponsorom gadżetów w loterii dla uczestników: Pencjonat Szczebel. ECRU Gabinet Kosmetyki Profesjonalnej, Studio Ruchu oraz Salon Fryzjerski Marzena Rapacz. Urząd Miasta Mszana Dolna ufundował dla wszystkich pamiątkowe medale i upominki. Dziękujemy i zapraszamy za rok :)  more »

Koncert Gospel Celebration

29 kwietnia odbył się koncert Gospel Celebration. Na scenie zaprezentował się Chór Gospel Alwernia oraz mszański Chór Gospel działający przy Miejskim Ośrodku Kultury. Oba chóry prowadzi Lea Kjeldsen. Chórom towarzyszył solista Colin Vassell oraz akompaniatorzy Szymon Markiewicz, Łukasz Giegiel i Grzegorz Różycki. Radość występujących na scenie udzieliła się również publiczności i w pewnym momencie i ona stała się czynnym uczestnikiem koncertu. Dziękujemy za pomoc techniczną w realizacji koncertu Zbigniewowi Cieżowi, Michałowi Wyrobie, Adamowi Lewandowskiemu oraz Anicie Górskiej za tłumaczenie. Dziękujemy!!!

more »

Spektakl "Jezus żyje" Grupy Projekt Teatr

Grupa Projekt Teatr działająca przy Miejskim Ośrodku Kultury w sobotnie popołudnie zaproponowała chwilowe oderwanie się od przyziemnych spraw i zaprosiła na spotkanie z teatrem. Autorką scenariusza i reżyserką przedstawienia "Jezus żyje" jest opiekunka grupy Katarzyna Wasilewska.

W przedstawieniu wystąpili:
Karol Adamczyk, Tomasz Duda, Joanna Dudzik, Justyna Figura, Natalia Kapturkiewicz, Dominik Kawecki, Natalia Klimowska, Sylwia Kochniarczyk, Magdalena Murzyn, Adrian Nowak, Zuzanna Pazdur, Magdalena Ryskala, Julia Setlak, Julia Stożek, Żaklina Stróżak

 

Gratulujemy wszystkim świetnego występu!

more »

2 maja - nieczynne

W dniu 2 maja 2018r. (środa) Miejski Ośrodek Kultury w Mszanie Dolnej będzie nieczynny.

more »

Koncert Gospel Celebration w Mszanie Dolnej

29 kwietnia w Miejskim Ośrodku Kultury odbędzie się koncert muzyki gospel. Na scenie wystąpi Colin Vassell – jeden z najbardziej charyzmatycznych dyrygentów gospel z Londynu oraz dwa chóry: Chór Gospel Alwernia i Chór Gospel MOK Mszana Dolna, które prowadzi Lea Kjeldsen. Serdecznie zapraszamy na to niezwykłe wydarzenie. Koncert odbędzie się w niedziele 29 kwietnia o godz. 16:00. Wstęp wolny.

 

 

Colin Vassell (UK)

Wokalista, muzyk i nauczyciel śpiewu, uznawany za jednego z najbardziej charyzmatycznych dyrygentów gospel w Londynie. Prowadzi kilka różnych chórów, między innymi: Wood Green Gospel Choir (od 1984), New Revelation Singers (od 2001) oraz London Gospel Factory (od 2008). Pierwszy z nich otrzymał w 2000 roku nominację do prestiżowej nagrody Music of Black Origin (MOBO). Wraz z Hansem Christianem Jochimsenem wydał płytę Here I Am Again, nagraną na żywo podczas koncertu w Kopenhadze w 2010 r.

Lea Kjeldsen (DK/PL)

Główny architekt ruchu gospel w Polsce. Od 1998 r. współorganizuje warsztaty gospel w Krakowie i wspiera popularyzację muzyki gospel w całej Polsce. Pracuje na rzecz Stowarzyszenia Gospel oraz ogólnopolskiego projektu Republika Gospel. Założycielka wielu chórów m.in.: KGC, Grodzka Gospel, Chór GospelSenior czy Alwernia Gospel Choir.

Chór Gospel Alwernia

Chór działa od 2015 roku przy Stowarzyszeniu Alwernia Plus. Naszą dyrygentką od początku jest Lea Kjeldsen. W chórze jest ponad 30 osób. Nie tylko z gminy Alwernia, ale także innych miejscowości. To osoby w różnym wieku. Jest młodzież, ludzie w średnim wieku i seniorzy. Kobiety i mężczyźni. Wszystkich połączyła pasja do śpiewania i pozytywna energia muzyki gospel.

Chór Gospel MOK Mszana Dolna

W 2014 r. powstał pomysł utworzenia chóru gospel. Na początku spotykało się kilkanaście osób lubiących śpiewać, które wykonywały utwory zarówno klasyczne jak i w stylistyce gospel. Dyrygentką chóru była Kinga Skałka. We wrześniu 2017 r. obowiązki prowadzenia chóru, już typowo gospelowego, przejęła Lea Kjeldsen. Chóry liczy już ponad 20 osób i stale się powiększa. Zapraszamy na próby w środy o 19:00.

 
more »

Gimnastyka artystyczna - nowe zajęcia!!!

GIMNASTYKA ARTYSTYCZNA
Zajęcia w soboty 
11:30 - 12:30 – grupa wiekowa 4-7 lat
12:30 -13:30 - grupa starsza wiek 8+ 
Obowiązuje strój sportowy 
Dzieci przynoszą ze sobą wodę do picia
Odpłatność:
marzec 25 zł – zajęcia 10 i 17 marca
Od kwietnia 50 zł/miesiąc
Szczegółowe informacje tel 535124492 Paulina 
ZAPRASZAMY

more »

Spektakl "Jezus żyje" - 14 kwietnia. Zapraszamy

Zapraszamy na spektakl koła teatralnego Grupa Projekt Teatr 
"Jezus żyje" 
14 kwietnia (sobota) o godz. 16.00 
Sala MOK - wstęp wolny 

Scenariusz i reżyseria: Katarzyna Wasilewska

Występują: Karol Adamczyk, Tomasz Duda, Joanna Dudzik, Justyna Figura, Natalia Kapturkiewicz, Dominik Kawecki, Natalia Klimowska, 

Sylwia Kochniarczyk, Magdalena Murzyn, Adrian Nowak, Zuzanna Pazdur, Magdalena Ryskala, Julia Setlak, Julia Stożek, Żaklina Stróżak

more »

36. Konkurs Palm Wielkanocnych

Już po raz 36. odbył się Konkurs Palm Wielkanocnych w Mszanie Dolnej, cały placyk przed MOK został wypełniony kolorowymi palmami. Ze wsparciem rodziców, starszego rodzeństwa, każdy kto trzymał w dłoniach palmę chciał ją jak najlepiej zaprezentować. Jak zawsze palmy oceniane były w trzech kategoriach: estetyka i precyzja wykonania, palma regionalna i palma najwyższa.

Jury w składzie Maria Adamczyk, Andrzej Leśniak oraz Franciszek Dziedzina mieli przed sobą ciężkie zadanie. W każdej z kategorii przyznano trzy nagrody rzeczowe oraz kilkanaście wyróżnień.

W kategorii estetyka i precyzja wykonania zostali wyróżnieni:

1. Kacper i Maja Skawscy
2. Łukasz Dudzik
3. Patryk Potaczek

Nagrodzeni w kategorii zgodność materiału i sposobu wykonania z ludowymi tradycjami Zagórzan

1. Filip Antosz
2. Michał i Paweł Stożek
3. Maksymilian Cichorz

Najwięcej emocji wzbudza jak zawsze rywalizacja w kategorii najwyższych palm.
Najwyższe palmy przygotowali:

1. Rodzina Spyrków
2. Bartosz Kubowicz
3. Bartłomiej Malec

Dodatkowo zostało przyznane zostały wyróżnienia: dla Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, Miejskiego Przedszkola nr 1 oraz Miejskiego Przedszkola nr 2 w Mszanie Dolnej.

Wyróżnienia indywidualne otrzymali: Ania Stożek, Tomasz Karpierz, Kacper Farganus, Kacper Dudys, Mikołaj Płoskonka, Natalia Wójtowicz, Michał Świerk, Kamil Iwańczyszak, Marlena Kujacz, Konrad Nosal.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność i mamy nadzieję, że za rok znowu się spotkamy aby kontynuować tradycję własnoręcznego wykonywania palm wielkanocnych.

 

Loading ....

Zdjęcia i tekst: Urząd Miasta Mszana Dolna

 

more »

36. Konkurs Palm Wielkanocnych

XXXVI. Konkurs Palm Wielkanocnycnych

Niedziela Palmowa  25.03.2018r. - godz. 12:15 

Plac przed budynkiem "Orkanówki" 

Palmy zostaną ocenione w trzech kategoriach:

- estetyka i precyzja wykoaniania

- palma regionalna - zgodność materiału i sposobu wykonania z ludowymi tradycjami Zagórzan

- najwyższa palma

Dla wszystkich uczestników przewidziane są słodkie upominki oraz

po 3 nagrody rzeczowe w poszczególnych kategoriach i wyróżnienia.

 

more »

Misterium Męki Pańskiej 2018

Zapraszamy na przedstawienia Misterium Męki Pańskiej 

W dniach 23-24-25 marca - wstęp wolny

wejściówki do odebrania w biurze MOK w godzinach pracy.

Zapraszamy

more »

Malowanie ceramiki - 15.02.2018r.

Nazbierało się u nas niewykończonych prac ceramicznych, które trzeba było pomalować. Prace nabrały kolorów i o to chodziło. Dziękujemy za obecność, całą w grupę zapraszamy jeszcze raz za tydzień.

more »

Pokaz tańca - 06.02.2018 r.

Przed feriami odbyły się zajęcia taneczne połączone z pokazem tanecznych umiejętności podopiecznych pana Kuby. Dzieciaki same wybrały tańce, które chciały zaprezentować szerszej publiczności i tak mogliśmy oglądać: Kazaczoka, Bora Bora, Despacito oraz Dance, dance. Każdy taniec kończył się gromkimi brawami. Na kolejne zajęcia zapraszamy po feriach - 27 lutego.

more »

Koncert kolęd i nie tyko - 28.01.2018r.

Przed dwie godziny sala Miejskiego Ośrodka Kultury rozbrzmiewała kolędami i utworami świątecznymi. Dziękujemy wszystkim, którzy do samego końca wspierali oklaskami młodych wykonawców. Klasyczne melodie przeplatały się z ludowymi kolędami, a cały koncert zakończył się na rockową nutę. Dla niektórych wykonawców był to pierwszy występ na scenie, dlatego wielkie brawa, bo dodatkowo musieli pokonać tremę. Gratulujemy wszystkim występów, nieobecnym życzymy powrotu do zdrowia. Do ferii jeszcze dwa tygodnie, dlatego już w najbliższym tygodniu zabieramy się za nowy repertuar.

Loading ....

 

 

Na scenie zaprezentowali się:

1. Jan Kaczmarczyk - „Cicha noc” - akordeon
2. Anna Kubowicz - „Bóg się rodzi” – keyboard
3. Gabriela Nadkańska, Diana Sadło, Magdalena Potaczek – „Wśród nocnej ciszy”- gitara
4. Karolina Figura -„Dziecina Mała” - skrzypce
5. Ewa Murzyn, Ewelina Wojtyczka, Justyna Zapała – „Jezusa narodzonego”- gitara
6. Ewa Halama - „Przybieżeli do Betlejem” – akordeon
7. Sara Gaweł - „Jingle bells” – keyboard
8. Ewa Duda - „Wśród nocnej ciszy” – śpiew
9. Nina Syrek, Julia Kujacz, Weronika Świerk, Zofia Kożuch – „Przybieżeli do Betlejem”- gitara
10. Natalia Wcisło - „Lulajże Jezuniu” akordeon
11. Wiktoria Stożek - „Dzisiaj w Betlejem” - keyboard
12. Kaja Bulik - „Pójdźmy wszyscy do stajenki” - skrzypce
13. Maciej Abramczyk - „Jezusa Narodzonego” – akordeon
14. Wiktoria Lipińska - „Wśród nocnej ciszy” – keyboard
15. Joanna Potaczek - „Kolęda dla nieobecnych” – śpiew
16. Anna Pazdur, Julia Skolarus – „Gdy śliczna Panna”- gitara
17. Nikola Karpierz - „W żłobie leży” - pianino
18. Leon Wilk - „Cicha noc” – akordeon
19. Grzegorz Pajdzik - „Przybieżeli do Betlejem” - pianino
20. Aniela Wojciaczyk - „Mizerna cicha” - skrzypce
21. Maja Bugajska - „Adeste Fideles” - pianino
22. Aleksandra Kołodziejczyk, Małgorzata Mikołajczyk, Aleksandra Karpierz – „Dzień jeden w roku”- gitara
23. Oskar Niedojad - „Jezusa Narodzonego” – akordeon
24. Julia Haras, Klaudia Szendera – „Mizerna cicha”- gitara
25. Anna Kuś - „Noel” - śpiew
26. Magdalena Gacek - „Jezus Malusieńki’ – pianino
27. Bernadetta Łabuz - „Przybieżeli do Betlejem” - skrzypce
28. Nikodem Nawara - „Pójdźmy wszyscy do stajenki” – pianino
29. Michał Jamróz, Marcin Surówka – „W żłobie leży”- gitara
30. Kinga Potaczek - „Wśród nocnej ciszy” – keyboard
31. Emilia Potaczek - „Snowman” - śpiew
32. Emilia Kaleta - „Jingle Bells Rock” - skrzypce
33. Filip Poray-Zbrożek, Bolesław Petrycki, Piotr Filipiec – „Rockin around the christmas tree”- gitara

more »

26. finał WOŚP w Mszanie Dolnej

Dziękujemy za 26. Finał WOŚP w Mszanie Dolnej

Wolontariusze nic bez Was – dziękujemy Wam za poświęcony czas i zaangażowanie =)

Dziękujemy opiekunom naszych wolontariuszy, naszym „starym” wolontariuszom, kierowcom:

Maria Zobek, Paweł, Gabriela, Mateusz, Renia, Witek, Kamil, Antek, Artur, Sylwia, Aga, Mateusz, Paulina, Monika i Ania, Patrycja, Iza,

Krzysiek i Rafał, Waszym Rodzinom, które się zajmowały Wami w terenie. Dziękujemy :)

 

Dziękujemy Sztabowi Dobrej za współpracę

Sponsorom za pomoc w działaniach sztabu.

Wszystkim osobom, które przekazał przedmioty na licytację.

 

Ekipie transportowej:

Grzyboc, Buhaj, Kunek, Żydu, Rafuś, Bartek, Heskey, Basior, Skori, Pachoł, Wiktor, Kamil, Mateusz, Artur, Patrycja, Iza Cież, Wojtek Miśkowiec

DZIĘKUJEMY =)


Na wynik mszańskiego sztabu złożyła się kwesta w miejscowościach:

Mszana Dolna, Dobra, Skrzydlna, Jurków, Glisne, Jodłownik, Kamienica, Kasina Wielka, Kasinka Mała, Konina, Lubomierz, Łętowe, Łostówka, Mszana Górna, Naprawa, Niedźwiedź, Olszówka, Pcim, Podłopień, Poręba Wielka, Raba Niżna, Skawa, Słopnice, Stróża, Szczawa, Szczyrzyc, Tymbark, Węglówka i Wiśniowa

 

Mieszkańcy i wszyscy wrzucający do puszek. Daliście czadu :) Dziękujemy :)

more »

Pokaz tańca - 06.02.2018 r.

6 lutego odbędą się zajęcia połączone z pokazem umiejętności naszych tancerek i tancerzy
Plan będzie taki: 
17:00 - 17:30 zajęcia z powtórzeniem układów 
17:30 pokaz tańca dla wszystkich zgromadzonych

Zapraszamy!!!

more »

Otwarcie lodowiska w Mszanie Dolnej

Urząd Miasta i Zakład Gospodarki Komunalnej

serdecznie zaprasza na uroczyste otwarcie lodowiska

przy Stadionie Miejskim, ul. Spadochroniarzy

w piątek - 19 stycznia godz.18.00.

Dla najmłodszych przygotowane są atrakcyjne konkursy z nagrodami oraz animacje. 


more »

MOK w czasie okołoświętecznym

W związku ze zmianą godzin pracy banku mała zmiana.

27 grudnia pracujemy normalnie w godz. 11-19, a 30 grudnia będzie wolne.

Zajęcia będą odwołane. Tylko umówione warsztaty pani Kingi oraz kurs tańca dla dorosłych

more »

Gospel spotkania - środy - godz. 19:00

W grudniu na spotkania GOSPEL zapraszamy:

6.12., 13.12. - godz. 19:00

Zmiana godziny na 19:00!!! 

more »

XI. Zagórzańskie Spotkania Chórów - 19 listopada 2017r.

Jedenaście chórów wystąpiło na XI. Zagórzańskich Spotkaniach Chórów, które odbyły się w Parafii p.w. Miłosierdzia Bożego w Mszanie Dolnej 19 listopada 2017r. Zbieżność liczby występujących chórów z edycją przeglądu jest zupełnie przypadkowa. Jednak nie umniejszając, co roku chórów przybywa i staramy się zaprosić wszystkich chętnych. I tak wśród występujących były chóry prezentujące się u nas po raz 11, ale i chór, który zadebiutował na przeglądzie. Cieszy pozytywny odbiór zaproszonych, jak i ciepłe przyjęcie, tych którzy przyszli tych chórów posłuchać.

more »

XI. Zagórzańskie Spotkania Chórów - 19 listopad 2017r.

XI. Zagórzańskie Spotkania Chórów - 19 listopada 2017r. 
Plan godzinowy:
14:00 Uroczyste rozpoczęcie XI Zagórzańskich Spotkań Chórów
14:10 Chór Mieszany Canticum Iubilaeum z Limanowej 
14:25 Chór Oremus z Parafii św. Sebastiana w Niedźwiedziu 
14:40 UNISONO Chór Szkoły Muzycznej w Czasławiu 
15:00 Chór Parafialny Gloria Dei z Poręby Wielkiej 
15:15 Chór Parafialny z Mszany Górnej
15:30 Chór Parafialny z Tymbarku 
15:45 Chór Belcanto z Dobrej
16:00 Chór Gaudium ze Skomielnej Białej 
16:15 Chór Męski im. ks. Józefa Hajduka z Mszany Dolnej 
16:30 Chór Gospel MOK Mszana Dolna 
16:45 Chór Parafii Miłosierdzia Bożego z Mszany Dolnej 
17:00 Msza św. na zakończenie przeglądu - oprawa Chór Parafii Miłosierdzia Bożego
Prosimy wziąć pod uwagę ewentualne drobne opóźnienia, które mogą nastąpić. Zapraszamy

more »

Budżet Obywatelski Małopolski - zagłosuj!!!

Zagłosuj na projekt z Mszany Dolnej!!! 

Strefa turystyczno-wypoczynkowa wraz z imprezą na inaugurującą sezon letni (plaża miejska na ulicy Zielonej - teren dawnej strzelnicy) 

Zagłosuj na zadanie SAD10 - subregion sądecki!!! 

Głosować można tylko raz - wszyscy mieszkańcy Małopolski powyżej 16 roku życia. Szczegóły

Głosowanie: 

- internet - https://www.bo.malopolska.pl/index.php/glosowanie

- MOK - zapraszmy do nas po obiór kart, zbierzemy je i wyślemy w Waszym imieniu - zapraszamy w godzinach pracy 

- można głosować również w urzędach wymienionych na stronie

MIESZKAŃCY MSZANY DOLNEJ I OKOLIC GŁOSUJEMY!!! 

more »

Beskidzka Podkówecka - 17.09.2017r.

Plan występów:

Zespoły młodzieżowe

- 14:00 "Mali Szczyrzycanie" ze Szczyrzyca

- 14:30 "Mali Węglowianie" z Węglówki

- 15:00 "Prymni" z Ponic

- 15:30 "Olszowianie" z Olszówki


Zespoły dorosłe:

- 16:00 "Łąkta" z Żegociny

- 16:30 "Kijom Warci" z Pisarzowej

- 17:00 "Dolina Słomki" z Przyszowej

- 17:30 "Cyrniawa" z Krzeczowa

- 18:00 "Gorce" z Kamienicy

- 18:30 "Przyszowianie" z Przyszowej

- 19:00 "Jurkowianie" z Jurkowa

more »

Informacja

W dniach 05-08.09.2017r. 

Miejski Ośrodek Kultury będzie czynny w godz. 13:00 – 19:00

Przepraszamy za utrudnienia

more »

Podziękowania Dni Mszany Dolnej

Dziękujemy za współpracę i pomoc w organizacji

Dni Mszany Dolnej 2017

 

Partnerzy Dni Mszany Dolnej 2017

Party Serwis - Szymon Saadeh

Lunapark - Józef Dadak

 

Sponsorzy Festiwalu Orkiestr Dętych 2017

Agata i Krzysztof Żądło – Firma Gracja

Firma "Janda" Janina i Kazimierz Duda

Firma "LiJ" Jadwiga i Leszek Rataj

Bank Spółdzielczy w Mszanie Dolnej

Urząd Miasta Mszana Dolna

Starostwo Powiatowe Limanowa

Firma "Cichański" Stanisław Cichański

Firma "Porębski" Antoni Porębski

Firma "Stan" Stanisław Jania

Firma "Szałas" Sylwia Karpierz

Renata i Sylwester Cichórz

Ośrodek Rehabilitacyjno-Wypoczynkowy JANDA Resort & Conference Mszana Dolna

 

Dziękujemy za karnety, które rozdano w czasie Dni Mszany Dolnej

Strefa 52 Paintball Męcina

Pomalovene – Justyna Karpierz-Targosz

Lunapark - Josef Dadak

 

Patronat medialny:

tv28

 

Organizatorzy:

Urząd Miasta Mszana Dolna

Powiat Limanowski

Orkiestra i Zarząd OSP Mszana Dolna

Miejski Ośrodek Kultury w Mszanie Dolnej

TKKF Lubogoszcz Mszana Dolna

Dziękujemy również

Urzędowi Gminy Mszana Dolna za użyczenie płotków ogrodzeniowych

oraz

Przedszkolu Miejskiemu nr 2 w Mszanie Dolnej za użyczenie namiotu

oraz

Władysławowi Tomali gospodarzowi stadionu za cierpliwość

dziękujemy i polecamy do współpracy:

Grupa AGM z Krakowa 

more »

Koncert na finał - 25.06.2017r.

Poziom koncertu rośnie z roku na rok, jesteśmy dumni z każdego występu. Gratulujemy talentów, które nasi instruktorzy w składzie: Kinga Skałka, Sabina Milewska-Jankowiak, Martyna Milewska, Rafał Żur, Mateusz Dudek oraz Andrzej Leśniak mogli podszlifować. Z niektórymi już się rozstajemy, dlatego życzymy powodzenia, czy w szkole muzycznej czy w szkole średniej. Miło było Was spotkać w MOK. Wszystkim życzymy udanych wakacji!!!

more »

Pokaz tańca - 17.06.2017r.

Rock-balet, kankan i szpagaty, układ w okrojonym składzie? Nic trudnego - dla naszych tancerzy nie ma rzeczy niemożliwych. Swoje umiejętności zaprezentowali najmłodsi tancerze oraz dwie grupy tańca nowoczesnego Feedback Kids i Feedback. Entuzjastycznie przyjęty rock-balet chyba na zawsze przyjmie się w repertuar trenowanych tańców, chyba, że w przyszłym roku dzieciaki wymyślą coś nowego :) Gratulujemy wszystkim występów i przypominamy, że zajęcia jeszcze trwają. We wtorek dzieciaki tańczą z panem Kubą, a grupy Feedback pana Tomka spotykają się jeszcze w dwa czerwcowe czwartki. Zapraszamy :)

more »

Informacja - godziny otwarcia

W dniach 8-11 sierpnia 2017r. Miejski Ośrodek Kultury

będzie czynny w godz. 9:00-17:00 

more »

Grupa Projekt Teatr - laureatem Bajdurka 2017

Grupa Projekt Teatr znalazła się wśród 27 najlepszych grup teatralnych spośród 143, które wzięły  udział w 32. Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży .  

Uzasadnienie jury festiwalu:

"Grupie teatralnej GRUPA PROJEKT TEATR z Miejskiego Ośrodka Kultury w Mszanie Dolnej za autoironiczny spektakl swobodnie zmieniający dobrze dobrane i ciekawe teatralne formy w spektaklu W pudełku zwanym wyobraźnią. " 

more »

"Misja specjalna" Grupy Projekt Teatr

Intensywny koniec roku szkolnego grupy Projekt Teatr. Po krakowskich wyjazdach i powrotem z II nagrodą XVIII Małopolskich Spotkań Teatrów Gimnazjalnych, nadszedł czas na występ przed mszańską publicznością. Na scenie zaprezentowali profilaktyczne przedstawienie "Misja specjalna". 

more »

Piknik Rodzinny w Parku Miejskim - 28.05.2017r.

Bajkowo przebrana młodzież z Wolontariatu Młodzieżowego ZSTI zachęcała do zabawy wszystkich obecnych. Przeprowadzali gry i zabawy dla najmłodszych i tych trochę starszych. Dmuchane zjeżdżalnie i skakanki dostępne były dla wszystkich, którzy mieli na to ochotę. Chętnych było dużo, ale mamy nadzieję, że wszystkim udało się skorzystać z bezpłatnie udostępnionych urządzeń. Kolejka do zjazdu mostem tyrolskimi była jedną z największych. Ale nie ma się czemu dziwić na przejazd na linie rozpiętej między drzewami - warto było poczekać. Podobnie jest z malowaniem twarzy – to chyba najbardziej oblegane stanowisko. Pojawił się również wóz strażacki Państwowej Straży Pożarnej z Limanowej. Dziękujemy wszystkim za pomoc!!! Szczególne podziękowania dla wolontariuszy z ZSTI pod opieką pani Moniki Bierowiec. Wspierali nas: Koło PZW Mszanka, PSP w Limanowej, Biblioteka Miejska w Mszanie Dolnej, PUB Szałas, Karolina Bodziony – fotografia dziecięca oraz Europejskie Centrum Językowe SUMMIT. Dziękujemy!!! Piknik Rodzinny odbył się w ramach środków Komisji Przeciwdziałania Alkoholizmowi przyznanych Miejskiemu Ośrodkowi Kultury w Mszanie Dolnej.

more »

IV Mini Talent Show - finał - 28.05.2017r.

Zwycięzcą IV Mini Talent Show został Jakub Kuczaj. Zdecydowała o tym publiczność zgromadzona w czasie Pikniku Rodzinnego w Parku Miejskim. Kuba otrzymał statuetkę IV Mszańskiego Mini Talent Show oraz bezpośrednią przepustkę do finału limanowskiego Talent Show, który odbędzie się 29 lipca. Gratulujemy Kubie oraz pozostałym finalistom!!! Trzymamy kciuki za wszystkich uczestników talent show - czekamy na kolejne Wasze występy :)

more »

IV Mini Talent Show - eliminacje

Muzyka królowała w czasie IV Mini Talent Show. Występy solowe, duety, trio i kwartet w sumie 12 występów – 18 utalentowanych artystów - mogliśmy oglądać w czasie IV Mini Talent Show. Wykonawcy postawili głównie na śpiew, ale nie obyło się bez wparcia gitarowego czy brawurowego występu skrzypka oraz teatralnych wręcz recytacji. Gratulujemy wszystkim uczestnikom występu!!!

Jury w składzie Agnieszka Sasal, Janina Flig oraz Monika Antosz-Grodzicka miało ciężki orzech do zgryzienia i zamiast 5 występów, do finału zakwalifikowało 6 występów:

- Kaja Kolarska

- Przemysław Duc, Tomasz Duda, Piotr Filipiec, Filip Poray-Zbrożek

- Grzegorz Pazdur

- Anna Kuś

- Jakub Kuczaj

- Igor Wasilewski

Zapraszamy już dziś na finał (28 maja) do Parku Miejskiego w czasie Pikniku Rodzinnego. Kto otrzyma Złoty Mikrofon oraz bezpośrednią przepustkę do finału limanowskiego Talent Show zadecydują widzowie. Mini Talent Show odbył się w ramach realizacji Miejskiego Programu Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

more »

Akcja "Polska Biega" w Mszanie Dolnej - 21.05.2017r.

W tym roku 79 osób, małych i dużych zjawiło się w Parku Miejskim i promowało rekreacyjne bieganie. Każdy z uczestników biegu otrzymał pamiątkowy medal oraz wodę i baton dla regeneracji sił. Młodsi uczestnicy biegów zostali dodatkowo nagrodzeni drobnymi gadżetami. Natomiast każdy nr startowy w biegu OPEN miał szansę na wygraną w loterii fantowej. Gratulujemy wszystkim ukończenia biegu oraz zapraszamy na kolejne biegi, ponieważ raz po raz spotykamy się na wieczornych biegach w parku. Zapraszamy!!!

more »

Grupa Wizja w kabaretowej odsłonie - 20.05.2017r.

W programie skeczów kabaretowych zaprezentowała się Grupa Teatralna Wizja, którą prowadzi Monika Antosz-Grodzicka. Był to ostatni w tym roku szkolnym występ grupy, ponieważ w czerwcu część grupy ma zaplanowane wyjazdy i tak tym przedstawieniem grupa rozpoczęła wakacje, przynajmniej te MOKowskie :)

 

W skeczach wystąpili:
"Odrabianie lekcji" Kabaretu Moralnego Niepokoju

Martyna Antosz – córka

Milena Antosz – mama

Aleksandra Dudzik – babcia
Olga Struś – młodsza córka
Tomasz Wilk - tata

"W urzędzie pracy" Kabaretu Młodych Panów

Noemi Loch – kierowniczka
Gabriela Nadkańska – bezrobotny
Agnieszka Stachura – pracownik

more »

Majówka na pełnym biegu

Nie próżnowali nasi biegacze w długi majowy weekend, bieg za biegiem Słowacja, Limanowa, Tymbark i Krosno. 1 maja Justyna Potaczek, Zygmunt Łyżnicki i Jerzy Czyszczoń wzięli udział w 6. Biegu Ziemi Limanowskiej. Justyna Potaczek zajęła 1 miejsce w kategorii K40. Również 1 miejsce, ale w kategorii M70 zajął Zygmunt Łyżnicki, w tej samej kategorii Jerzy Czyszczoń dotruchtał na metę jako 4.

Ryszard Kobajło. Jan Wydra i Janusz Wójcik wybrali się na Słowację do Pecovskiej Novej Wsi na bieg pierwszomajowy bieg zdrowia.

3 maja w biegu na dystansie 15 km po "Tymbarskich Pagórkach" wystartował Marek Nadkański - trasę ukończył w czasie 1 godz. 26 min 57 sek. co było 10 wynikiem zawodów. Ekipa w składzie Jan Wydra, Zygmunt Łyżnicki i i Ryszard Kobajło mierzyli się na dystansie 7 km w XIX Biegu Konstytucji w Krośnie. 1 miejsce w kategorii M50 zajął Ryszard Kobajło (czas 00:27:07), Jan Wydra z czasem 00:23:09 zajął 2 miejsce w kategorii M40 (8 miejsce w klasyfikacji generalnej). Zygmunt Łyżnicki również ukończył bieg na 2 miejscu w kategorii M60 (czas 00:30:34). 

Loading ....
more »

VII Powiatowy Festiwal Tańca Nowoczesnego - Łącko - 28.04.2017r.

Dwie grupy taneczne młodsza Feedback Kids oraz starsza Feedback wzięła udział w VII Powiatowym Festiwalu Tańca Nowoczesnego w Starym Sączu, który odbywa się na hali widowiskowo-sportowej w Łącku. W tym roku nasze dziewczynie wróciły tylko z dyplomami za udział, ale może za to z motywacją do dalszej pracy. Gratulujemy występu obu grupom i opiekunowi Tomaszowi Worwie.

more »

Grupa Projekt Teatr - eliminacje Bajdurek 2017

Grupa "Projekt Teatr" prowadzona w MOK przez panią Katarzynę Wasilewską wzięła udział w eliminacjach do 32. Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK. 
Dzisiejsze występy w powiatowych eliminacjach zagwarantowały grupie udział w finałowym spotkaniu w Nowym Sączu. Gratulujemy młodym aktorom występu!
Trzymamy już kciuki za kolejny występ.

more »

Misterium Męki Pańskiej 2017

"Misterium Męki Pańskiej 2017" - dziękujemy aktorom i widzom za udział.
W sumie 32 przedstawienia przez 5 lat. Dziękujemy.

more »

XXXV. Konkurs Palm Wielkanocnych - 09.04.2017r.

XXXV. Konkurs Palm Wielkanocnych przeszedł już do historii. Jury miało niezwykle trudne zadanie, gdyż wiele z przygotowanych palm mogły być śmiało brane pod uwagę do oceny w każdej z kategorii. Jury w składzie Dorota Wańczyk, Andrzej Leśniak oraz Maria Adamczyk oceniali palmy w trzech kategoriach:
- estetyka i precyzja wykonania
- palma regionalna - zgodność materiału i sposobu wykonania z ludowymi tradycjami Zagórzan
- najwyższa palma

more »

Informacja - godziny otwarcia

Zmiany godzin otwarcia Miejskiego Ośrodka Kultury

13.04.2017r. (czwartek) - w godz. 8:00-16:00

14.04.2017r. (piątek) - nieczynne

15.04.2017r. (sobota) – nieczynne

 

Od wtorku (18.04.) według stałych godzin otwarcia. 

more »

Przedstawienie "W świecie barw" Grupy Teatralnej Wizja

W niedziele popołudnie Grupa Teatralna Wizja prowadzona przez panią Monikę Antosz-Grodzicką zaprezentowała na scenie MOK przedstawienie „W świecie barw” oraz trzy skecze kabaretowe „Pizza przyszłości”, „Tanie linie lotnicze” oraz „Niebo”. Swoje umiejętności sceniczne zaprezentowali: Martyna Antosz, Milena Antosz, Agnieszka Burkowicz, Noemi Loch, Martyna Madej, Agnieszka Stachura, Zuzanna Stachura, Olga Struś, Gabriela Ściegienna, Aleksandra Wilk i Tomasz Wilk. Gratulujemy!!! Zapraszamy w imieniu grupy na kolejne przedstawienia. 

more »

Dwa srebra Zygmunta Łyżnickiego w Toruniu

Zygmunt Łyżnicki i Jerzy Czyszczoń startowali w biegach w kategorii M65. W biegu na dystansie 800 m Zygmunt Łyżnicki zajął II miejsce, Jerzy Czyszczoń V miejsce. Bieg na dystansie 3000 m okazał się równie udany dla Zygmunta Łyżnickiego – drugi srebrny medal zawisł na szyi naszego Mistrza. Jerzy Czyszczoń startował jeszcze w biegu 400 m – zajął 8 miejsce. Serdecznie gratulujemy!

more »

Zapisy robotyka!!!

Zapraszamy na zajęcia z robotyki!!! 
Trwają zapisy do dwóch piątkowych grup:
- grupa WeDo (dzieci w wieku 5 - 8 lat) o godz. 15:45 - 17:15 
- grupa EV3 Mindstorms (dzieci i młodzież w wieku od 9 - 15 lat) o godz. 17:30 - 19:00
Warsztaty skierowane są do młodych inżynierów w wieku 5-15 lat.
Zajęcia rozbudzają ciekawość poznawania świata wśród najmłodszych oraz umożliwiają w prosty, ciekawy i efektywny sposób ich rozwój w kierunku nauk ścisłych. Naszym celem jest zarażenie dzieci tematyką techniczną, obudzenie w nich pasji, która wprowadzi ich w fascynujący świat nauki i techniki.

more »

Bieg walentynkowy - 17.02.2017r.

Mimo powrotu zimowej aury w Parku Miejskim na wspólnym truchtaniu zjawiło się kilkanaście osób. Razem z zawodnikami Sekcji Biegów pokazali, że biegać można w każdych warunkach :)

Loading ....

 

 

more »

Koncert kolęd i nie tylko - 29.01.2017r.

Tradycyjnie koncert kończący pierwszy semestr zajęć w MOK to koncert kolęd i piosenek świątecznych. Dzisiejsze popołudnie wypełniło się prawie na dwie godziny muzyką i śpiewem uczestników warsztatów muzycznych i wokalnych. Zabrzmiały kolędy i pastorałki, piosenki około świąteczne w wykonaniu akordeonistów, pianistów i pianistek, skrzypaczek, gitarzystek i gitarzystów oraz wokalistek. Gratulujemy wszystkim występującym, a szczególnie tym, dla których był to pierwszy występ na scenie i dodatkowo walczyli z tremą. Dziękujemy za liczą obecność do samego końca, a wszystkim i dzieciom i młodzieży oraz instruktorom życzymy udanych ferii zimowych.


more »

Pokaz tańca - 28.01.2017r.

Pełną salę zgromadził występ grup tanecznych, które na co dzień ćwiczą w MOK. Na scenie zaprezentowali się najmłodsi uczestnicy zajęć - przedszkolaki pana Kuby, dwie grupy tańca nowoczesnego pana Tomka oraz grupa tańca towarzyskiego, którą prowadzi pan Paweł. Gratulujemy wszystkim świetnych występów!!! Życzymy udanych ferii. Po wypoczynku wracamy do pracy :)


more »

Koncert kolęd - 22.01.2017r.

Na scenie MOK w repertuarze kolęd i pastorałek: Chór Męski im. Ks. Józefa Hajduka, Żeński Chór Kameralny MOK Mszana Dolna oraz Grupa Śpiewacza Mszanicanki. Grupa Śpiewacza Słomcanki nie wystąpiła z powodu choroby i wcześniej zaplanowanego wyjazdu. Dziękujemy obecnym za wspólne wysłuchanie koncertu.

more »

Wynik kwesty sztabu WOŚP Mszana Dolna

129 110,74 zł + waluta obca

Na wynik mszańskiego sztabu złożyła się kwesta naszych wolontariuszy w miejscowościach: Mszana Dolna, Dobra, Skrzydlna, Jurków, Glisne, Jodłownik, Kamienica, Kasina Wielka, Kasinka Mała, Konina, Lubomierz, Łętowe, Łostówka, Mszana Górna, Naprawa, Niedźwiedź, Olszówka, Pcim, Poręba Wielka, Raba Niżna, Skawa, Słopnice, Stróża, Szczawa, Szczyrzyc, Tenczyn, Tymbark, Węglówka i Wiśniowa.

more »

Rekreacyjny Bieg Sylwestrowy

Pierwszy bieg sylwestrowy w Parku Miejskim w Mszanie Dolnej za nami. Na zaproszenie Zygmunta Łyżnickiego odpowiedziało kilkanaście osób. Piękna pogoda sprzyjała pokonaniu 5 km alejkami parkowymi.

Dziękujemy wszystkim za przybycie i zapraszamy na następne bieganie już 15 stycznia podczas 25. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

more »

Świąteczne życzenia

 
Świąteczne godziny otwarcia MOK. 
Wigilia (24.12.), wtorek (27.12.), Sylwester - nieczynne. 

more »

Jubileuszowe X Zagórzańskie Spotkania Chórów

Po raz 10 odbyły się Zagórzańskie Spotkania Chórów "Laudate Dominum". Gospodarzem i współorganizatorem tegorocznego przeglądu była Parafia p.w. św. Michała Archanioła. Wystąpiło 8 chórów z Mszany Dolnej i okolic. 
W kolejności: 
- Chór Męski im. ks. Józefa Hajduka z Mszany Dolnej 
- Chór Mieszany Parafii Miłosierdzia Bożego w Mszanie Dolnej 
- Chór Parafialny Gloria Dei z Poręby Wielkiej 
- Chór Parafialny z Mszany Górnej 
- Chór BELCANTO z Dobrej
- Chór GAUDIUM ze Skomielnej Białej 
- Żeński Chór Kameralny MOK Mszana Dolna 
- Chór „CANTICUM IUBILAEUM” z Limanowej 
Spotkania Chórów odbyły się pod honorowym patronatem ks. biskupa Andrzeja Jeża, który również przewodniczył mszy św. na zakończenie przeglądu.

Loading ....

Organizatorzy: 

Powiat Limanowski
Urząd Miasta Mszana Dolna
Parafia p.w. św. Michała Archanioła w Mszanie Dolnej 
Miejski Ośrodek Kultury w Mszanie Dolnej

more »

WOŚP 2017 - informacja

Zapraszmy wszystkich zgłoszonych wolontariuszty po odbiór oświadczeń, które jeszcze raz muszą podpisać rodzice/opiekunowie lub sami pełnoletni wolontariusze.

Te oświadczenia wysyłane są przez nas do Warszawy i na ich podstawie drukowane są identyfikatory!!!

more »

Zapraszamy na Misterium Eucharystii

Zapraszamy - 10-11 grudnia - godz. 19:30 Kościół pw. Miłosierdzia Bożego w Mszanie Dolnej

more »

Informacja - zajęcia taneczne

10 grudnia (sobota) odbędą się dodatkowe zajęcia taneczne (Odrabiamy zajęcia, które przepadły 3 listopada).

Dotyczy zajęć prowadzonych w czwartki przez pana Tomasza Worwę. 

Grupa początkujących  - 11:00 - 12:30 

Grupa zaawansowana - 12:30 - 14:00 

more »

11 listopada - świętowaliśmy na sportowo

Powiało zimnym mroźnym powietrzem, ale nie zraziło to około 40 osób, które pojawiły się w listopadowe popołudnie, by na sportowo uczcić Narodowe Święto Niepodległości. Całą akcję zainicjował Zygmunt Łyżnicki wraz z Sekcją Biegów Górskich i Długodystansowych MOK Mszana Dolna.

more »

Lekcja pierwszej pomocy - biliśmy rekord Guinnessa - 17.10.2016r.

73 osoby wzięły udział w Mszanie Dolnej w rekordzie Guinnesssa „w największej lekcji pierwszej pomocy zorganizowanej w różnych lokacjach”. Akcję bicia rekordu nadzoruje Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Mszanie Dolnej sztab WOŚP zaprosił do udziału w wydarzeniu wszystkie szkoły z naszego miasta.

more »

Zostań wolonatriuszem!!!

Zostań wolontariuszem WOŚP w Mszanie Dolnej!!! 
Zapraszamy szczególnie młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych, studentów czy osoby, które chcą się zaangażować!!! 
Ankiety do odebrania w MOK w godzinach pracy od wtorku do piątku pracujemy 11-19. W soboty jesteśmy do 16.

more »

11 listopada - świętujemy na sportowo

 Za tydzień 11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji zapraszamy na rekreacyjny bieg w Parku Miejskim!!!

 


 
more »

Zajęcia taneczne dla pań - latino

Na razie wstrzymujemy zajęcia!!! Czekamy na chociaż 5 chętnych osób :) Zapraszamy!!! 

Zajęcia w piątki o godz. 19:00.

more »

Kurs tańca towarzyskiego dla dorosłych - zaczynamy!!!

Pierwsze spotkanie za nami kto jeszcz chętny cały czas zapraszamy!!! Piątki godz. 20:00 :)

more »

Bieg "Świecimy przykładem"

Niektórzy obwieszeni jak choinki, inni z pojedynczymi elementami odblaskowymi, ale każdy był widoczny na drodze w czasie wieczornego biegu "Świecimy przykładem". Akcję biegową promującą bezpieczne poruszanie się po zmroku zorganizowali mszańscy strażnicy miejscy, na ich apel odpowiedziało około 65 osób, którzy zjawili by pokonać niedługą trasę miejskimi ulicami. Dziękujemy za zaangażowanie!!!

Loading ....
more »

Informacja

Zaczynamy!!!

Powoli rozpoczynają się zajęcia

- 15.09. - środa- 17:00 - Grupa zaawansowana tańca nowoczesnego - Feedback Kids 

- 17.09. - sobota - 9:00 - Grupa Projekt Teatr

- 20.09. - wtorek - 17:00 - Zajęcia taneczne grupa 4-6 latków "przedszkolaków"

- 22.09. - czwartek - 16:00 - Grupa początkującyh tańca nowoczenego - Feedback Kids 

- 04.10. - wtorek - 15:30 - Grupa Teatralna Wizja 

- 07.10. - piątek - Zajęcia RoBoSMART - grupa I 15:45-17:15, grupa II 17:30 - 19:00

- 07.10. - piątek - Kurs tańca towarzyskiego dla dorosłych - pierwsze spotkanie - godz. 20:00 

- 08.10. - sobota - Ceramika grupa I godz.12-13 oraz grupa II godz. 13-14 

Rozpoczęły się również warszaty muzyczne: wokal i skrzypce. Już za chwilę ruszają zajęcia: akordeon i pianino/keyboard. 

Zajęcia z gitary w związku z urlopem Pana Andrzeja rozpoczną się dopiero od października.

Zapisy trwają cały czas!!!  Zarówno na warszaty muzyczna, jak i na zajęcia taneczne m.in. kurs tańca dla dorosłych i salsa.

RoBoSMART również cały czas przyjmuje zapisy na zajęcia z robotyki. Zapraszamy!!! 

more »

Zajęcia z robotyki - semestr zimowy

BLOK ZIMOWY obejmuje 13 spotkań po 90 minut. 
Grupa młodsza – 6-8 lat – zajęcia na zestawach WeDo 1.0 
Grupa starsza – 9-13 lat – zajęcia na zestawach WeDo 2.0 

START zajęć: 7 październik 2016
ZAKOŃCZENIE zajęć: 27 styczeń 2017
Koszt: 620 zł ( możliwość płatności w III RATACH )
Potwierdzeniem zapisu na listę uczestników jest zaliczka w kwocie 100 zł.

Kontakt i szczegółowe informacje ROBOSMART 690-304-175 
 

more »

Wakacyjne warsztaty krawieckie

Zakończyły się wakacyjne warsztaty krawieckie „Tańcowała igła z nitką – młody projektant mody”. Uczestniczki warsztatów w ciągu pięciu spotkań ćwiczyły podstawowe umiejętności krawieckie: szycie ręczne, przyszywanie guzików, podstawy szycia na maszynie, a nawet prasowanie.   

more »

Limanowski Talent Show - występ Martyny Kalety

Finalistka III Mszańskiego Mini Talent Show Martyna Kaleta z Kasiny Wielkiej wystąpiła w sobotę 23 lipca w Finale VII Limanowskiego Talent Show. Martynka zaprezentowała pokaz gimnastyki artystycznej do muzyki.

more »

Koncert Big Cyc - 10.07.2016r.

W niedzielę na zakończenie Dni Mszany Dolnej wystąpił zespół Big Cyc. Koncert niefortunnie nałożył się na finał Mistrzostw Europy, ale muzycy sami informowali publiczność o wyniku na bieżąco. W podziękowaniu za grę naszej reprezentacji w turnieju EURO 2016 wykonali utwór "Jesteśmy najlepsi". Zabrzmiały utwory zarówno z pierwszej, jak i z ostatniej płyty zespołu. Nie zabrakło przebojów "Słoneczny patrol", "Makumba" czy wywoływana od początku "Ballada o smutnym skinie", która zakończyła koncert.

more »

IX Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych - 10.07.2016r.

Po raz dziewiąty w ramach obchodów Dni Mszany Dolnej odbył się Międzynarodowy Festiwal Orkiestr im. Władysława Jerzego Żądło, organizowany przez Zarząd i Orkiestrę OSP Mszana Dolna, Starostwo Powiatowe, Urząd Miasta Mszana Dolna i Miejski Ośrodek Kultury, do naszego miasta przyjeżdżają sąsiedzi z najbliższej okolicy i przyjaciele z odległych stron. 

more »

Sławomir w Mszanie Dolnej - 09.07.2016r.

Były czerwone buty i biały garnitur – zgodnie z obietnicą Sławomir tak się miał się wyszykować na wieczorny koncert w naszym mieście. Jednym słowem, cytując gwiazdę, było czuć pinądz. Nie mogło zabraknąć Kajry i zespołu "Trzymamy się Zapały".

more »

Dni Mszany Dolnej 2016 - sobota - 09.07.2016r.

Pierwszy dzień obchodów Dni Miasta Mszana Dolna upłynął pod znakiem gwiazdy wieczoru Sławomira i jego zespołu Trzymamy się ZaPały. 
Ale za nim na scenie było „czuć piniądz” odbył się Przegląd Zespołów Weselnych. Na scenie zaprezentowały się zespoły Juhasi, Zgrani, Góral Folk, Forte oraz Nautilius. Każdy z zespołów otrzymał pamiątkową statuetkę i dyplom oraz mikrofon, który został ufundowany przez Firmę TECHNIFLEX Oddział Mszana Dolna (INCO). Gratulujemy występów i życzymy powodzenia. 
Gdy na scenie pojawił się ubrany w biały garnitur oraz buty pod kolor słynnego Golfa 3 Sławomir publiczność oszalała. W rytm jego przebojów tańczyli starsi i młodsi. Można było usłyszeć przeboje „Megiera”, „Ni mom hekara”, „Aneta” czy coverów zespołu VOX czy piosenek Fasolek czy TikTak, na które publiczność reagowała bardzo żywiołowo. Ponad godzinę po koncercie Sławomir i Kajra rozdawali autografy i robili zdjęcia z fanami. Międzyczasie rozpoczęła się dyskoteka, która trwała aż do 2 w nocy.

more »

Wakacje z robotami nabór na drugą grupę!!!

Wakacje z robotami :) Zapraszamy!!! 

TERMIN : 9 – 13 sierpnia w godz. 12:30-14:00 ( ta grupa już zamknięta), nowa grupa od 14:45 - 16:15
Zapisy kontakt@robosmart.pl lub 690-304-175
W związku z urlopem w dniach 23-31.07. kontakt wyłącznie e-mailowy.
 
Koszt półkolonii: 240 zł ( 5 zajęć x 90 minut )
Zapraszamy wszystkich na półkolonie z RoBoSMART, która będzie organizowana w MOKu w Mszanie Dolnej! 
Jest to najlepsza propozycja, aby kreatywnie spędzić wakacje. Gwarantujemy świetną zabawę połączoną ze zdobywaniem wiedzy z zakresu przedmiotów ścisłych. 

Zaczynamy współpracę, od września nabór na całoroczny kurs w dwóch grupach wiekowych. Informacje pojawią się w drugiej połowie sierpnia. Póki co zapraszamy na kreatywne wakacje z robotami ;)

more »

Weekend pełen wrażeń – podsumowanie roku szkolnego w MOKu

Pod hasłem MUZYKA-TANIEC-TEATR-ŚPIEW-CERAMIKA upłynął minony weekend (17-19 czerwca) w Miejskim Ośrodku Kultury w Mszanie Dolnej. Zaprezentowaliśmy podsumowanie wszystkich zajęć, które przez caly rok szkolny odbywają się w naszym ośrodku.

more »

Informacja

W związku z warsztatami "Tańcowała igła z nitką - młody projektant mody" Miejski Ośrodek Kultury w Mszanie Dolnej w dniach 5,12,19,26,28 lipca będzie czynny w godz. 8:00 - 16:00. 

more »

Warsztaty Drużyny Mistrzów

Pełną salę młodzieży zgromadził występ Romana Bosskiego. Wspaniały kontakt z młodymi ludźmi i przekaz lansujący pozytywne wzorce życiowe takie jak sport, muzyka i pasja to główne treści warsztatów profilaktycznych „Antydopalacze”. Po występie wszyscy wielbiciele twórczości Romana Bosskiego mieli możliwość rozmowy, zdjęć i autografu od swego idola. Roman rozdawał także wszystkim fanom swoje płyty.

more »

Finał III Mini Talent Show

Zwyciężczynią III Mini Talent Show została Martyna Kaleta. Zdecydowała o tym publiczność zgromadzona na sali MOK Mszana Dolna. Martyna otrzymała statuetkę III Mszańskiego Mini Talent Show oraz bezpośrednią przepustkę do finału limanowskiego Talent Show, który odbędzie się 23 lipca. Gratulujemy!!!
O jej zwycięstwie zdecydował jeden głos, dlatego tym większe gratulacje dla pozostałych uczestników Martyny Strączek, Grzegorza Pazdur i Kacpra Nowaka. Z powodu wyjazdu w finale nie mogła wziąć udziału Żaklina Stróżak.
Wszystkim występującym życzymy dalszego rozwoju ich talentów.

more »

Występ chóru MOK

Panie z Chóru MOK Mszana Dolna wykonały oprawę mszy św., a po jej zakończeniu dały krótki występ w Kościele pw. św. Michała Archanioła w Mszanie Dolnej.

more »

Piknik Rodzinny w Parku Miejskim

Na tyle na ile pozwoliła pogoda odbył się Piknik Rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Z powodu burzy i ulewy, która przeszła w połowie naszego pikniku, nie odbyły się warsztaty Drużyny Mistrzów oraz finał III Mini Talent Show, na te wydarzenia zapraszamy za tydzień – w niedzielę 5 czerwca do sali MOK, dokładne godziny zostaną podane we wtorek. Przepraszamy za te zmiany.
Ale zanim pogoda trochę pokrzyżowała nam plany to się działo....
more »

Rekreacyjny Bieg Świętojański

Zapraszamy na rekreacyjny bieg w Parku Miejskim. Przypominamy, że biegamy dla zabawy. Spotykamy się i każdy biegnie ile chce. Zapraszamy!!!

more »

"Wróżki" z dedykacją dla wszystkich mam

Kwiaty i klejnoty oraz pokrzywy i kamienie – takie oto rzeczy posypały się z ust bohaterek baśni Charles’a Perraulta pt. Wróżki. O tym, jak ważne są uprzejmość i kulturalne słownictwo dowiedzieli się ci, którzy 22 maja obejrzeli przedstawienie, przygotowane przez grupę teatralną „Wizja”. Jak w każdej klasycznej baśni, dobro zwyciężyło, a zło zostało ukarane. Spektakl był dedykowany wszystkim mamom. 

more »

III Mini Talent Show - wyniki eliminacji

Taniec z elementami gimnastyki artystycznej, gra na perkusji, gra na skrzypcach, taniec break dance, a przede wszystkim talenty wokalne zaprezentowało 15 uczestników III Mini Talent Show. 

Na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury swoje talenty pokazali:
1. Kaja Kolarska – śpiew – „Bądź duży” 
2. Żaklina Stróżak – śpiew – „Pora odpocząć” 
3. Kacper Nowak – perkusja – „Wehikuł czasu”
4. Anna Kuś – śpiew – „Karuzela” 
5. Małgorzata Michalak – recytacja – „Kurczę blade” 
6. Martyna Kaleta – taniec /gimnastyka artystyczna – do utworu „Chandelier”
7. Agnieszka Stachura – śpiew - „Kolorowy wiatr” 
8. Duet Natalia Klimowska&Julia Stożek – śpiew – „Diamonds” 
9. Joanna Michalak – śpiew – „Księżniczka”
10. Zuzanna Pazdur – skrzypce – „Kolorowy wiatr” 
11. Martyna Strączek – śpiew – „Wymarzonyh men”
12. Patryk Stożek – śpiew – „Pobłogosław Panie z wysokiego nieba”
13. Piotr Mucha – taniec break dance 
14. Grzegorz Pazdur – śpiew – „Piosenka na cztery kopyta i wiatr”
Gratulujemy wszystkim uczestnikom występu!!! 
Jury w składzie Agnieszka Sasal, Monika Antosz-Grodzicka, Piotr Armatys oraz wspomagający Józef Budacz do finału zakwalifikowało 5 osób:
- Martyna Kaleta
- Martyna Strączek
- Grzegorz Pazdur 
- Żaklina Stróżak 
- Kacper Nowak

more »

Polska Biega w Mszanie Dolnej

Dziewiąty w Mszanie Dolej bieg w ramach akcji Polska Biega przeszedł do historii. W tym roku aż 98 osób, małych i dużych zjawiło się w Parku Miejskim i promowało rekreacyjne bieganie. Każdy z uczestników biegu otrzymał pamiątkowy medal oraz dyplom, a także wodę i baton dla regeneracji sił. Dodatkowo każdy nr startowych miał szansę na wygraną w loterii, a do wygrania oprócz drobiazgów i gadżetów sportowych, był aparat cyfrowy, blender oraz hulajnoga. 
Gratulujemy wszystkim ukończenia biegu oraz zapraszamy na kolejne biegi!!!

more »

Podsumowanie roku szkolnego w MOKu! Zapraszamy!!!

Chociaż czasem tego nie widać, w MOK przez cały rok „coś się dzieje”. I choć trudno w to uwierzyć, czasem ciężko znaleźć wolną salę i dlatego w weekend 17-19 czerwca zaplanowaliśmy „Podsumowanie roku w MOKu – MUZYKA-TEATR-TANIEC-ŚPIEW-CERAMIKA”. Przez te trzy dni zaprezentowanie zostanie cały przekrój zajęć, które odbywają się w Miejskim Ośrodku Kultury. Serdecznie zapraszamy!!! Wstęp wolny!!! Szczegóły na plakacie :)

more »

Występ chóru MOK

Zapraszamy na występ Żeńskiego Chóru MOK Mszana Dolna już w najbliższą niedzielę 5 czerwca

more »

Wyróżnienie dla grupy tanecznej

Wyróżnienie na VI Powiatowym Festiwalu Tańca Nowoczesnego pod patronatem Starosty Nowosądeckiego Marka Pławiaka otrzymała grupa taneczna „FEEDBACK KIDS”

Serdecznie gratulujemy całej grupie i instruktorowi panu Tomkowi!!! 

Agnieszka, Basia, Roksana, Julia, Agnieszka, Iza, Sylwia, Ola,  Martyna, Aniela, Emilia, Wiktoria i Joanna. GRATULACJE!!! 

more »

XXXIV Konkurs Palm Wielkanocnych

Do historii przeszedł 34. Konkurs Palm Wielkanocnych, w tym roku pojawiło się bardzo dużo palm własnoręcznie zrobionych. Wykonawcy palm coraz większą wagę przywiązują do szczegółów. Kwiaty są misternie przygotowane, palmy wiązane są zgodnie z tradycją wikliną lub rzemieniem. 

more »

Informacja

W dniu 24 marca (czwartek) i 25 marca (piątek) Miejski Ośrodek Kultury będzie nieczynny. 
Zapraszamy we wtorek 29 marca!!! 

more »

Koncert kolęd w MOK - 30.01.2016r.

W ostatnią sobotę stycznia na scenie MOK swój repertuar kolęd i pastorałek zaprezentowali: Chór Mieszany Parafii Miłosierdzia Bożego, Chór Męski im. Ks. Józefa Hajduka, Kameralny Chór Żeński MOK oraz dwie grupy śpiewacze "Mszanicanki" i "Słomcanki", którym przygrywała kapela.

more »

Koncerty kolęd i nie tylko - 17.01.2016

 Mimo, że ferie już praktycznie się zaczęły, a czas kolędowania powoli się kończy, niedzielne popołudnie w MOK wypełniło się muzyką i śpiewem uczestników warsztatów muzycznych i wokalnych. Kolędy i pastorałki, piosenki około świąteczne w wykonaniu akordeonistów i akordeonistki, pianistów i pianistek, skrzypaczek, gitarzystek i gitarzystów oraz wokalistek i wokalisty. Występy solo, duety, tria oraz zespoły. Dla niektórych był to pierwszy występ na scenie, a drudzy czuli się na niej jak ryba w wodzie. Pewną nowością było pojawienie się na scenie instruktorów, którzy również zaprezentowali swoje umiejętności. Dziękujemy za liczą obecność do samego końca, a wszystkich i dzieciom i młodzieży oraz instruktorom życzymy udanych ferii zimowych. 

more »

Koncert kolęd w MOK

Na zakończenie okresu kolędowego zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu kilku zespołów i chórów działających w Mszanie Dolnej. Zapraszamy!!! 

more »

Kwota zebrana w czasie 24. finału WOŚP

Po raz kolejny MOK był siedzibą sztabu WOŚP w Mszanie Dolnej. Kwota, którą zebrali nasi wolontariusze plus pieniądze z licytacji wyniosła 100506,40 zł + waluta obca. Dziękujemy za wsparcie. Na wynik mszańskiego sztabu złożyła się kwesta naszych wolontariuszy w miejscowościach: Mszana Dolna, Dobra, Skrzydlna, Jurków, Glisne, Jodłownik, Kamienica, Kasina Wielka, Kasinka Mała, Konina, Lubomierz, Łętowe, Mszana Górna, Naprawa, Niedźwiedź, Olszówka, Pcim, Poręba Wielka, Raba Niżna Skawa, Słopnice, Stróża, Szczawa, Szczyrzyc, Tenczyn, Tymbark i Wiśniowa.

Zdjęcia i informacje można oglądać na facebooku oraz na stronie internetowej. 

https://www.facebook.com/WO%C5%9AP-Mszana-Dolna-312928665393936/

http://www.wosp.mszana-dolna.com/


more »

Przygotowania do 24. finału WOŚP

Nieco ponad miesiąc pozostało do 24. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się 10 stycznia 2016 roku. Orkiestra zagra również w Mszanie Dolnej, gdzie jak zwykle sztab ma siedzibę w Miejskim Ośrodku Kultury.
Od początku listopada sztab w Mszanie Dolnej i nasz podsztab w Dobrej rekrutował wolontariuszy i w tym roku prawie 300 osób będzie kwestowało i pracowało w sztabie na terenie Mszany Dolnej i Dobrej oraz okolicznych miejscowości. 
W tym roku głównym tematami kwesty jest pediatria i godna opieka osób starszych, ale dzień finału WOŚP to nie tylko zbiórka pieniędzy. Staramy się stworzyć wydarzenia dla mieszkańców miasta i okolic. Zapraszamy do MOKu już od rana!!! 
more »

"Opowieść wigilijna" - przedstawienie Grupy Teatralnej Wizja

W niedzielę 20 grudnia odbyło się przedstawienie pt "Opowieść Wigilijna" - oparte na motywach opowiadania Karola Dickensa. Przygotowała je Grupa Teatralna Wizja, którą prowadzi Monika Antosz-Grodzicka.

more »
Created by InternetSystem
Kino
Muzyka

Taniec

Ceramika

Śpiew

Teatr

Biegi

Kino

Zobacz Więcej
printFrom: http://www.mok.internetsystem.pl/index.php?sid=177&sn=archiwum_postow